Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Üdv! A hatályos jogszabályok...

Üdv! A hatályos jogszabályok alapján autón a tompított világítást, vagy menetjelző fényt, hol kell használni?

Figyelt kérdés
Lakott területen belül is? Vagy csaj lakott területen kívül, illetve nem megfelelő látási viszonyok között? Valamint ez miként vonatkozik az Únió más országaira? Pl. Bécsben, vagy Prágában, vagy akármelyik országban kell e használnom az autón tompított világítást, ha lakott területen vagyok? És honnan tudhatom meg más országok jogszabályait? Mert ha átlépem a határt akkor a sebességkorlátozások ki vannak írva, de semmi egyéb.
2015. máj. 29. 17:39
 1/2 anonim ***** válasza:

Éjszaka és korlátozott látási viszonyok között mindig kötelező a tompított. Nappal lakott területen kívül is kötelező a tompított, de helyette személygépkocsinál használhatsz DRL-t is.

Ez van magyarországon, a többiben pedig a gugli segít.


Egész pontosan így van leírva a KRESZ-ben:


8)282 Lakott területen kívüli úton a forgalomban részt vevő gépkocsit nappali menetjelző lámpával vagy tompított fényszóróval, mezőgazdasági vontatót és tompított fényszóróval felszerelt lassú járművet - tompított fényszóróval - nappal és jó látási viszonyok között is ki kell világítani.

2015. máj. 29. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ausztriában, Németországban nekem úgy tűnt, hogy még lakott területen kívül sem kötelező jó látási viszonyok között a tompított, mivel sokan nem kapcsolták fel, és sokszor volt felhívás az út szélén, hogy itt azért kapcsold fel. De pl. Szlovákiában úgy tudom, még lakott területen belül is kell. Valóban a Google tud segíteni ebben.
2015. máj. 29. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!