Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Beragadt hátsókerék (kézifék)?

Beragadt hátsókerék (kézifék)?

Figyelt kérdés
Az utóbbi időben többet állt a kocsim, legutoljára kb 1 hete indítottam be. Ma elindítottam és meglepődve konstatáltam hogy behúztam a kéziféket, pedig amikor hoszabb ideig áll nem s zoktam.Kézifék ki, Indulnék el kavicsos homokos talajon és megjött a hibajelenség, a bal hátsó kerék beragad. Próbáltam egyhelyben előre-hátra menni de semmi. Végül annyira szétcsesztem a talajt hogy ott esélytelen lett volna megemelni ezért "átcsúsztam" egy betonos sík terepre. Megemeltem, ütöttem rúgtam semmi, kerékcsavarok le utána is ütöttem gumikalapáccsal belül kívül, rugdostam de semmi. Valami ötlet, hogy vegyem le a kereket hogy ne kelljen szakit hívni? Én kézifékre gyanakszom mert elindulásnál teljesen olyan volt, mint amikor behúzott kézifékkel akarok elindulni.

#kézifék #beragadt kerék
2017. szept. 21. 14:20
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Hát de most komolyan...

ha acélfelni lenne fent már rég gurulna az a kerék :)


én csak az igazat írtam....

azt tudnád melegíteni, ütlegelni, lyukba betenni egy emelőt és emelni és ki is kattanna a dobfék, most viszont szívhatsz vele rendesen :)

2017. szept. 21. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Tenyleg szopas, csak az a mondat onmagaban nem sokat segitett. Ringatozassal sikerult mozgasra birni a kereket, viszont nagyon ragyogyult a felni. Folyt kov koszi a helpet
2017. szept. 22. 09:25
 13/13 A kérdező kommentje:
Hat ebbol az lesz hogy nem en teszem fel a teli kerekeket hanem elviszem hozzaertokhoz talan ok le tudjak szenvedni rol. Megneeztem a masik hatso kereket az oke. A bajos kereket leengedtem emelorom sok utogetes es feszegetes utan kerekcsavarok nelkul de eselytelennek tunik
2017. szept. 22. 10:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!