Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Beragadt hátsókerék (kézifék)?

Beragadt hátsókerék (kézifék)?

Figyelt kérdés
Az utóbbi időben többet állt a kocsim, legutoljára kb 1 hete indítottam be. Ma elindítottam és meglepődve konstatáltam hogy behúztam a kéziféket, pedig amikor hoszabb ideig áll nem s zoktam.Kézifék ki, Indulnék el kavicsos homokos talajon és megjött a hibajelenség, a bal hátsó kerék beragad. Próbáltam egyhelyben előre-hátra menni de semmi. Végül annyira szétcsesztem a talajt hogy ott esélytelen lett volna megemelni ezért "átcsúsztam" egy betonos sík terepre. Megemeltem, ütöttem rúgtam semmi, kerékcsavarok le utána is ütöttem gumikalapáccsal belül kívül, rugdostam de semmi. Valami ötlet, hogy vegyem le a kereket hogy ne kelljen szakit hívni? Én kézifékre gyanakszom mert elindulásnál teljesen olyan volt, mint amikor behúzott kézifékkel akarok elindulni.

#kézifék #beragadt kerék
2017. szept. 21. 14:20
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
hátul dob fékes, renault clio 17 éves
2017. szept. 21. 14:21
 2/13 crudy ***** válasza:
Na elolrol. Nem jon le a kerek?
2017. szept. 21. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nem jön le a kerék és nem is forog
2017. szept. 21. 14:52
 4/13 crudy ***** válasza:
Ha sokaig nen szedik le a kereket es amikor feltettek nem kentek ossze rezpasztaval vagy valamivel akkor hajlamos ragyogyulni de az h nem forog az nem ettol van. Valahogy gyogyitsd le a kereket. Ha lemezfelni van rajta akkor lehet melegiteni. Ne utogesd, ingabb feszitsd meg valamivel. De gondolom alufelni van rajta ezert ovatosan h ne sertsd meg. Mondjuk egy feszitovassal feszegesd. Ha ez megvan akkor szet kell szedni a feket.
2017. szept. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Nem szabad hosszú ideig behúzva hagyni, mert az eső, pára, hideg-meleg hatására berohad és nem tudod kiengedni. Nekem a G Astra-n volt folyamatosan ilyen problémám, minden műszakin cseréltetnem kellett, de az sem fogott.


Egyszerű a megoldás! Előre-hátra ringatóztatod az autót, egye-tolatás fokozatban folyamatosan, egy idő mulva lesz egy nagy kattanás, amikor elereszt a dobfék és utána menni fog. Nincs más megoldás!

2017. szept. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Alufelni van rajta és műanyag tehermentesítő gyűrűvel, gondolom ez még nehezít a dolgon. Hogyan feszítsem meg? kerékkulccsal próbáltam hogy kicsit emelt állapotban a gumi alá dugtam a kulcsot és úgy feszegettem felfele de semmi. Sajnos ma már csak este érek haza ezért holnapi dolog lesz. Először megpróbálom a ringatózás módszert, bár az első indulásnál próbáltam a padkára tolatni is hátha valami megmozdul.
2017. szept. 21. 15:07
 7/13 crudy ***** válasza:
Probald meg meglazitani a feket ahogy irtak. De nekem egyszer igy teljesen szetesett egy baratom autoja. Nem is urolt nekem de elindult. Bar. Az tobbet allt egy hetnel. Ha nem adja magat akkor probald meg azt h felemeled, megforgatod a kereket es kalapaccsal elkezded egy helyen pl fent verni. Mikozben forog. Probalj meg valamit beakasztani a belso peremhez es ott rangatni. Minel meszebb a kerek kozepetol. Es ha esetleg lejon, vegyel rezpasztat es mielott visszarakod kend le vele ott ahol erintkezik az aggyal.
2017. szept. 21. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Mivel alufelnin van így szo..ni fogsz vele rendesen :)
2017. szept. 21. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

De a kerék egyátatalán nem forog annyira meg van szorulva ott valami. A kavicsos helyről is úgy mentem át hogy végig állt a kerék és kavicson csúszott.

Utolsó köszi szépen, igazi magyar mentalitással megáldott jószág vagy :)

2017. szept. 21. 15:25
 10/13 crudy ***** válasza:
Jah tenyleg, kozben elfelejtettem :D
2017. szept. 21. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!