Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nagy bizalmatlanság a vevő...

Nagy bizalmatlanság a vevő jelölttel szemben, ha hidegen nem engedem meghajtani az autóm?

Figyelt kérdés

Itt olvastam az autóvásárlási tanácsok között, hogy csak hideg motorral hajlandó megnézni, 3 percig járatja alapjáraton, majd 150km/h-s sebességgel száguldozik vele.


Miattam indíthatja akár ő is, de hidegen én fogok vele menni!


A motor 3 perc járatás után még nem lesz üzem meleg, száguldozni meg nem fog, a még az én tulajdonomban lévő autóval. Adásvételi szerződés óra/percre szokott köttetni.


2017. aug. 17. 23:13
1 2
 1/14 dirtboy ***** válasza:
100%

én elhajtanám a fa szba az ilyet.

majd jön egy értelmesebb aztán megveszi az.

2017. aug. 17. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez motorgyilkolás, nem bizalmatlanság... Hideg motorral nem pörgetünk autót.
2017. aug. 18. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Egy normális vevőnek ez éppen, hogy pozitív lesz, mert azt mutatja, hogy talán vigyáztál az autóra. Ha neki nem tetszik, akkor ez van, hidegen én sem szívesen engedném át.
2017. aug. 18. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Az ilyen embernek még csak meg se mutasd az autód, a közelébe ne engedd.
2017. aug. 18. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
9%

Mire a szarod eléri a 150-et pont bemelegszik😀


Am nemértem mi szükség az ilyen magától értetődő ajvékolásra,hisz még a hülyegyerek is tudja hogy hidegen nem hajtunk.

Hol olvastad?

2017. aug. 18. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%
Azért akarja hidegen indítani, hajtani, mert akkor sokkal jobban hallatszanak a kezdődő problémák. Attól meg semmi baja nem lesz a kocsinak, ha egyszer lepadlózzák 5 perccel indítás után, pláne amikor kint 35 fok van. Amíg a szabályokat betartják addig próbálgassa, ahogy akarja. Én inkább otthagynám az ilyen eladót, mert biztos sumákol, ha nem enged vezetni.
2017. aug. 18. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a nagy kedvencem ez, mit akar elérni? Nem lehet túl informált a csávó. Mondd neki, hogy nem eladó az autó ebben a formában. Amúgy az én Suzukim 3 perc járatás és 2 km megtétele után üzemmeleg lesz. De egy komolyabb autó nem. Ha nem akarsz hengerfejezni akkor mond neki, hogy így nem jó neked.
2017. aug. 18. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
72%
#6, igen meg lehet közelíteni így is a történetet, én laikusként ( komolyan, azt sem tudtam anno mi a különbség a dugattyú és a henger között azt hittem ugyan az , sőt még a szelepek értelmét se fogtam fel soha) de egy kialakulóban lévő hibát 1 perc alatt felmérek, csak pontosan nem tudom, hogy mi. Múltok mentünk autót nézni, és dugattyúcsapszeg hibára gyanakodtam, ( kattogott a motor minden második másodpercben ) elvittük műhelybe és ott mondák, hogy csapszeg hibás. Saját autón is vettem már észre mondjuk kisebb nagyobb hibákat és nem kellett azért hidegen széthajtani. Hidegen még nincs megfelelő kenés, ha addig nem volt baj akkor azután lesz és az nem az eladó turpissága.
2017. aug. 18. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jó az, hogy hidegen te mész vele. Úgyis a hangja számít. De amíg a motorteret izslatja hidegindítás után, addig is melegszik a kocsi. 5-10 km normális közlekedés után meg nyugodtan lehet padlózni.

Amikor én vittem próbaútra a kocsit, akkor mondta is az eladó, hogy most már meleg a motor nyomhatom neki kicsit, ha akarom.

Igazából egy 2.-ban és 3.-ban kihúzatás bőven elég. Teljesen felesleges 150-nel menni.

2017. aug. 18. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha az eladó nem engedi a hideg indítást, az elég gyanús. Rögtön arra gondol a vevő, hogy valamit el akar titkolni (pl. füstöl hidegen vagy nehezen indul).

Ez nekem is fontos, elsőre hidegen akarom indítani, látni, hogy füstöl-e, könnyen indul-e. Utána mennék vele egy laza kört, ahol a kormányt, egyenes futást és fékeket nézném meg. Ez elég arra, hogy bemelegedjen és egy intenzív gyorsítást is kipróbáljak.


Ha az eladó vezet és már hidegen meghajtja a gépet (ez nálam már 3k feletti fordulatot jelent), akkor valószínűleg a hétköznapokban is így teszi, nem jó jel.

2017. aug. 18. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!