Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A vevő ki akarja velem fizette...

A vevő ki akarja velem fizettetni az autó javítás összegének a felét. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Kb. 2.5 hónapja eladtam az autóm. És ma felhívott a vevő, fizessem ki neki a javítás felét. Mivel most nézette meg a szerelővel és az mondta neki biztosan hengerfejes. mert a tágulási tartályba nyomja a levegőt.

Szabványos szerződést töltöttünk, amire ráírtam: Füstöl, alapjárat hidegen ingadozik. Magánszemélyként garanciát, jótállást, szavasságot nem tudok rá vállalni.


Nekem a szerelőm azt mondta azért füstöl. mert túl sok üzemanyagot kap, és be kellene állítani az adagolót.


Most meg azt magyarázta nekem a vevő, hogy már biztosan hengerfejes volt mikor eladtam, csak eltitkoltam előle.

Szerint meg 2.5 hónap alatt széthajtotta és rám akarja fogni. Vizet olajat nálam soha nem ette.



2016. okt. 25. 20:16
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Így járt. Be tudod másolni a szerződés szövegét?
2016. okt. 25. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
93%

Nem kell az ilyennel foglalkozni.


Alapból értelmes ember ha vesz egy használtautót,akkor nem hívja fel a tulajt mert éppen talált rajta egy kisebb/komolyabb/rejtett hibát.Elfogadja amit vett,és megjavítja,vagy túlad rajta.


Ha még valóban hengerfejes is lett volna mikor eladtad,és eltitkoltad,még akkor se menne semmire ezzel,ha 2.5 hónap után hív fel.

2016. okt. 25. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
2016. okt. 25. 20:47
 4/17 A kérdező kommentje:

Az én is kérdeztem tőle miért most szólt, de az volt a válasza: már 1 hónapja szerelőnél van csak most volt ideje vele foglalkozni.

Elég kamu szövegnek hangzik..

2016. okt. 25. 20:50
 5/17 anonim ***** válasza:
75%
Ne foglalkozz vele. 2,5 hónap után még akkor sem kéne vele foglalkozni ha nem tájékoztattad semmiről, így, hogy még le is írtátok az adás-vételibe még jogilag is védve vagy, no meg erkölcsileg is. Úgyhogy semmi gond.
2016. okt. 25. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Felhívott? Az bizony kevés...Írja le, mi a problémája, azt küldje el tértivevényesen a címedre. Majd akkor lehet egyáltalán bármiről is beszélni. De két és fél hónap boldog használat után felhív telefonon? ezen bármelyik ügyvéd szétröhögné magát.


Amúgy a megjegyzés rovatban leírtad a nyílvánvaló hibákat, tehát nincs mit követelni.


Mindent csak papíralapú levelezéssel intézz. Sem sms, sem emil, sem füstjelek nem érnek szart sem..


Tértiveényes levél..és ő jelezze, mi a bánatot akar. Tételesen sorolja szakvéleménnyel alátámasztva mi is a problémája. És alaposan indokolja miért várt, mit csinált két és fél hónapig. Majd akkor ráérsz gondolkodni..



Amúgy nem fog írni.

2016. okt. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Hagyd a fenébe, nem kell vele foglalkozni, főleg nem ennyi idő után és nem így, hogy még tájékoztattad is.

Ha látom egy autón, hogy füstöl, akkor az az első, hogy megnézem, miért, mielőtt megvenném.

2016. okt. 25. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
90%

"Mit tegyek?"


Röhögj a szanalmas probalkozasan!

2016. okt. 26. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Próbálkozik, remélem nem egy kolompárnak adtad el, vagy valami hasonló autóneppernek. És jó messzire.

Jogilag teljesen korrekt, védve vagy, ezt gondolom nem tudja, és ezért ugrál. Egyszerű élőlény lehet.

2016. okt. 26. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Én közölném vele,hogy részemről az adásvételt lezártnak tekintem.Pont.
2016. okt. 26. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!