Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A vevő ki akarja velem fizette...

A vevő ki akarja velem fizettetni az autó javítás összegének a felét. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Kb. 2.5 hónapja eladtam az autóm. És ma felhívott a vevő, fizessem ki neki a javítás felét. Mivel most nézette meg a szerelővel és az mondta neki biztosan hengerfejes. mert a tágulási tartályba nyomja a levegőt.

Szabványos szerződést töltöttünk, amire ráírtam: Füstöl, alapjárat hidegen ingadozik. Magánszemélyként garanciát, jótállást, szavasságot nem tudok rá vállalni.


Nekem a szerelőm azt mondta azért füstöl. mert túl sok üzemanyagot kap, és be kellene állítani az adagolót.


Most meg azt magyarázta nekem a vevő, hogy már biztosan hengerfejes volt mikor eladtam, csak eltitkoltam előle.

Szerint meg 2.5 hónap alatt széthajtotta és rám akarja fogni. Vizet olajat nálam soha nem ette.



2016. okt. 25. 20:16
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2016. okt. 26. 11:13
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Hengerfejes alatt mit kell érteni, szétment a tömítés vagy mi?

Öreg dízel füstöl, mik vannak! :-)

Röhejes a próbálkozása.

2016. okt. 26. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
A kiegyenlítő tartályban buborékol a víz.
2016. okt. 27. 20:29
 14/17 A kérdező kommentje:

Majd nem elfelejtettem... :)

Még arra hivatkozott, hogy a friss vizsgás autó ilyen füsttel és fékkel hogyan mehetett át vizsgán.

04.04-én vizsgázott akkor kapott új betéteket, és egy darabig jó volt, majd egyre jobban rázni kezdte a kormányt.

A vizsga után kb 3 héttel, elromlott a turbó, vettem rá újat. De már nem múlt el a füstje teljesen. ezért mondták valószínű az adagoló (Olyan helyre vittem ahol csak a diesel befecskendező rendszerekkel foglalkoznak).

08.13-án adtam el. Nagyjából a vizsga óta 6.5 hónap telt el... ez szerintem nem számít friss vizsgának.

Utólag belegondolva jobban jártam volna, ha rossz turbóval adom el. Mert az a + 200000-et teljesen elbuktam eladáskor

2016. okt. 27. 20:41
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

"ilyen füsttel és fékkel hogyan mehetett át vizsgán."


Elmegy a vizsgáztató helyre és ezt a kérdést fölteszi a vb-nak.Neked mi közöd hozzá?? :-) A füst részérő pedig tájékoztatva lett,és írásban rögzítettétek is,ergo tudomásul vette,innentől nincs miről beszéli.

2016. okt. 28. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 veterán vas ***** válasza:
100%

Szerintem teljesen értelmetlen dolog telefonon szakmai kérdéseket megvitatni, vagy szerelési díjról alkudozni. Főleg két és fél hónappal az eladás után.

Amennyiben újra keresne, tájékoztasd, hogy rögzíteni fogod a beszélgetést, és telefonos zaklatásért följelented.

2016. okt. 28. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2016. okt. 28. 20:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!