Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autószerelők, hozzáértők!...

Autószerelők, hozzáértők! Nyáron is ugyanúgy járatni kell pár percig alapjáraton álló helyzetben a dieselt, mint télen?

Figyelt kérdés
Állítólag sokkal nagyobb az autó károsanyag kibocsátása indulás után, ha ezt nem teszi meg, és szintén állítólag a motornak sem használ. Ez így van?
2017. aug. 5. 21:02
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Indítás után télen nyáron indulni kell. Beinditod, kapu becsuk kb 20-25 másodperc télen is mindenhová eljut az olaj és indulsz. Pl egy lassú kitolatas az udvarról vagy parkolóból is elég. Nyáron hideg motorral is illik így tenni.
2017. aug. 5. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én sosem indulok el amíg a mérő el nem éri a 40 fokot.... és utána is csak szépen lassan mint ahogy csiga megy a jégen...


aztán ha már 80 felé közeledik akkor mehet a móka.

(nincs is semmi baja a kocsinak)

2017. aug. 6. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Teljesen felesleges ennyire vigyázni ezekre az autókra, úgysem nálatok fog elromlani már, hanem olyannál, aki lusta lesz rákölteni, nem cserél benne olajat, hidegen kihúzatja, elfolyik a hűtővíz, és csak félévente nézi, van-e még benne, stb...

Egy papa jár hozzám egy régebbi dízel Peugeottal hozzám, 380e km van benne, sosem kímélte, mindig taposta neki, meg nyúzta, de hozzám hozta mindig olajcserére, meg hogy nézzem át.

Olajcserétől cseréig nem fogyaszt semmi olajat.

2017. aug. 6. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én járattam pár percet, a szívót is, a turbóst meg még 4-5 percig is, a turbóst meg ha volt rá lehetőség leállítás előtt is egy-két percet, hogy egyenletesebben hüljön a turbó. A turbós egyébként Fiat Croma 1.9 TDI volt (1992), 430e km-nél, cserétől cseréig (7000km) nem feketedett be az olaj! Szóval nem árt...
2017. aug. 6. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!