Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » I5 2400 olcsó gyenge és 8...

I5 2400 olcsó gyenge és 8 ezer forintos hűtővel is ugyanúgy alapjáraton (game közben is) 54°C fokon van. Mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés

Először is leírom a konfigom:

i5 2400

Cooler Master TX3 (a réggebbi volt a vacak)

Zotac GTX 760

Asrock H61M-VG4


Az a helyzet, hogy kb. egy hónapja a gépem elkezdett lefagyogatni. Meg néztem Aida64-ben a cpu hőfokát: 50-60°C fok. Na mondom biztos a cpu hűtő a ludas, ahogy elnéztem, a régi valami márkátlan teszkós cucc volt. Így vettem bele egy CM TX3-t, hátha jó lesz. Semmivel sem lett jobb... Ugyan úgy 50-60°C fok alapjáraton,game közben is. Mi lehet a probléma?



#Intel Core i5 2400 #CPU hűtő #cooler master tx3i #melegedési probléma
2017. máj. 13. 11:29
 1/6 anonim ***** válasza:

50-60 fok még bőven jó.

Miért akarja mindenki 0 fokra hűteni?

Akármilyen CPU hűtő van alatta hőtermelés mindig lesz.

2017. máj. 13. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 MGéza ***** válasza:
Itt szó nincs túlmelegedésről de azért gyanús, hogy sehogy sem változik a hőfoka. Most ez azért lehet mert vagy fixre van belőve az órajele és így kicsi aránylag az ingadozás, vagy rossz a hőérzékelő az alaplapodon. Milyen tápegységet használsz? Az is kihathat erre, okozhat szaggatás az instabil feszültség. Ez utóbbit szoftveresen tudod monitorozni, mondjuk HWinfo-val(kevésbé megbízható módszer), vagy műszeresen, szakszervizben.
2017. máj. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Akkor én inkább az érzékelőre tippelnék...
2017. máj. 13. 17:50
 4/6 MGéza ***** válasza:
Milyen tápegységed van? Típus szerint.
2017. máj. 13. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Pff, nem tudom... Aida64-ben meg lehet nézni?
2017. máj. 21. 17:24
 6/6 MGéza ***** válasza:
Ott nem. Ház oldalát le kell venni és rajta van a címkén.
2017. máj. 21. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!