Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi lehet a baj?

Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

Ma a mentem a kocsival, a nagy esőben, és azt vettem észre, hogy egyszer csak elkezdett rángatni(3.-ban 40-nél).

Csak 1-es, 2-es sebességben tudtam hazajönni.

Hazaértem, vártam vele 10 percet, beindítottam, próbáltam vele menni. Sikerült is, sikerült az összes sebességet felváltani, de egy kicsit így is rángatott.

Mi lehet a baj?

Még nem volt vele ilyen soha, és amikor elindultam, még semmi gond nem volt vele.



2017. júl. 26. 16:51
 1/6 veterán vas ***** válasza:

Ne pánikolj, és ne gyárts katasztrófa-elméleteket.

Nincs olyan, hogy esőben elmennek a sebességi fokozatok és csak az 1-2 marad.

Ugyan így képtelenség, hogy 10 perc száradás után "visszajönnek" a fokozatok.

Jah, és nem kell hármasban 40-el menni. ;)

2017. júl. 26. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

szerintem valami elromlott a kocsidban.

Esetleg segítene, ha elárulnád, milyen autó

2017. júl. 26. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

A fokozatok nem mentek el, csak nem lehetett őket úgy használni, hogy ne rángatott volna az autó.

Egyébként miért? Melyik sebességet kellene használni negyvennél, enyhe emelkedőn?

Az autó Zastava, 1.3 benzin.

2017. júl. 26. 18:18
 4/6 anonim ***** válasza:

" a nagy esőben "


Szerintem itt a varázsszó, legalábbis így már a típus ismeretében. :) Hagyd száradni, ha elmúlik akkor víz juthatott valahova a gyújtáshoz ahova nem kellett volna.

Ha biztosra szeretnél menni, akkor a gyertyáktól visszafelé keresgéld hogy hol a víz - bár az üzemmeleg motorról el tud párologni 10 perc alatt is, szóval lehet már a nyomást se fogod látni.

2017. júl. 26. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Egy Zastavával enyhe emelkedőn felfelé inkább 2. fokozatot.
2017. júl. 27. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Na de 40-nél 2.? Úgy azért szerintem túl magas a fordulat.
2017. júl. 27. 14:44

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!