Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen idős autógumival...

Milyen idős autógumival érdemes menni? A többi lent.

Figyelt kérdés
Vásároltam 2 db Kléber gumit amit a gumis feltett az autóra, számlát nem adott. Otthon nézegettem a gumin lévő kódokat és kiderült hogy 2003-ban készült a gumi, tehát 7 éves. Mit tehetek? Merjek ezzel közlekedni? Egyáltalán ez nagyon öreg guminak számít?
2010. máj. 22. 17:33
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha árnyékos helyen volt tárolva, közlekedhetsz vele.

Általában 8-9 év a max életkor, amit javasolnak.

Mit tehetsz? Visszamehetsz és reklamálhatsz, még számla nélkül is próbálkozni kell.

Egy 7 éves gumit selejtezni kell, nem pedig eladni:(

Újként vetted egyébként?

Ha használtként akkor ez benne van, meg kellett volna nézned fizetés előtt.

2010. máj. 22. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Már megbocsáss de nem hiszem el ,hogy az a gumi 2003 -as,szerintem inkább te néztél el valamit.
2010. máj. 22. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Újként vettem, a DOT szám DOT F1 KU A30X 0803. Ez pedig 2003-t jelent mint utólag megtudtam.
2010. máj. 22. 17:59
 4/4 anonim ***** válasza:

"0803"

Max. ez jelenti, hogy 2003-as 8. heti, de a többi badarság nem DOT szám.

Hát ja, előtte kellett volna megnézni. ha gondolod egy próbát megér, hogy visszavidd.

Óvatosan de még azért közlekedj vele, de sokat már ne várj tőle. Ha nagyon ki van repedezve, mindenhol a futófelületnél is, akkor imádkozz :(

2010. máj. 22. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!