Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mazda 6 ECU hibás autó?

Mazda 6 ECU hibás autó?

Figyelt kérdés

Kicsit hosszú lesz, de remélem valakinek sikerül érthetően elmagyarázni hogy ez mit is jelent.


Tavaly meghibásodott a Mazda 6 kocsinkban a klíma berendezés. Idén elvittük szervizbe, ott volt pár napig. Miután történt egy AC relé csere azt mondják működni fog a klíma, viszont nem mindig, hiszen ECU hibás is, így majd valamikor működni fog, valamikor meg nem. A szerviz tanácsolja, hogy forduljunk márkaszervizhez.


Próbálgattam olvasni az ECU-ról és rájöttem, hogy elég komoly gond. Viszont, hogyan lehetséges ez? Több szerelő is azt mondja semmi baja nincs a kocsinak, ezt leszámítva, minden rendben. Akkor most ezzel a hibával lehet használni a kocsit? Légkondit leszámítva semmi baja nem lesz vagy újabb meghibásodás várható?

Több ezer km-et használtam, semmi gond nem volt vele.


Tudom kicsit furán fogalmaztam, csak nem igazán értem...


2017. júl. 12. 13:07
 1/2 anonim válasza:
Gondolom van a hűtésnek / fűtésnek is egy különálló, vezérlő egysége, és "csak az" hibasodott meg, nem a teljes autó üzemeleseert felelős motorvezerlo. Elvileg ilyet is lehet javítani / cserélni, nem rocket science ez...
2017. júl. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha az ECU halt meg akkor az autó meg nem mozdulna, szerintem egy klímavezérlőt kell cserélni mert megmókolt. Javíttatni sok idő illetve nem biztos hogy jó is lesz, főleg ha valami speciális elektronika ment tönkre.
2017. júl. 12. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!