Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hengerfejes lenne az autóm?

Zoli9602 kérdése:

Hengerfejes lenne az autóm?

Figyelt kérdés
Van egy 2003-as suzuki ignisem 300k km van benne és valamiért mikor megyek vele 120-130 at,ilyenkor 3500-4000 ret forog a motor kinyomja a hűtővizet a túlfolyón és kb 50 km után elkezd melegedni a motor,mikor viszont 100-110 et egyek vele 2500-3000 res fordulaton akkor 150 km-et is elmegy,mi lehet a baj?Szerelő nézte hogy a hűtőrendszerrel lehet e valami,nem latott semmit ott,levettük a vízsapkát és gázadásnál buborék jött,illetve kicsi vizet nyomott ki.Hengerfejes lenne?Mivel tudnám orvosolni hirtelen?

2017. jún. 30. 12:39
 1/6 anonim ***** válasza:

Termosztát lehet hogy megrémült és nem nyit

Nekem akkor csinált ilyet amikor fordítva tettem bele az újat

2017. jún. 30. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül. Lehet, hogy csak a hűtéssel van valami.

A ventilátor működik?

2017. jún. 30. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ventilátor jól működik,lemostam a hűtőkről az összes bogarat,viszont hogy a hűtőbordák mennyire nagy hatásfokkal dolgoznak azt nem tudom,jó pár el van hajolva.
2017. jún. 30. 13:13
 4/6 Gábor t ***** válasza:

Szia. Én is így jártam.

Hengerfej repedésed van a kipufogó oldalon, ezért van az hogy csak folyamatos nagyobb, gáz adásnál okoz problémát.

Ha finoman mész, kimegy még így is a világból, én kb 30e km- mentem az enyémmel, mire meg untam, na meg találtam jó állapotu motort. Előbb utóbb ha sokat használod így, észre veszed hogy már nem nyomja ki a vizet, ijenkór már a hűtővíz, át megy a kipufogo nyílásba, innentől vettem komolyabban a dolgot, mer így már elfogyhat a víz. Bontott hengerfejet is kereshetsz , sajnos az sem olcsó mindennel együtt.

Nekem ez igazán autópályán okozott gondot, észrevételem szerint minnél melegebb a leömlö, annál jobban nyílik a repedés, és minél nagyobb gázt nyomsz , annálnagyobb a kipufogoban a nyomás, annál inkább belebugyog a hűtővízbe, ha kiméletesen használod sokáig mehetsz még, elég időd van rá , hogy kitaláld mit teszel.

Sok szerencsét kivánok.

ui: Raktam egy víz nyomás mérő órát az autóba innen tudtamm , ha nagyon nyomom akkór nő a víznyomás, ha már eszi a vizet le kell venni a leömlőt és ott a nyílásban látszik a hűtővíz.

2017. jún. 30. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Dízel az ignác?
2017. jún. 30. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
1.3 benzin 16V
2017. jún. 30. 23:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!