Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan tudom megakadályozni...

Hogyan tudom megakadályozni azt, hogy hengerfejes legyen az autóm?

Figyelt kérdés

Olvastam valahol, hogy a kis távok tönkreteszik az autó motorját, viszont én vagy 1 éve kis távokon használom szegény 95-ös 1.3-as Suzukim.


Reggelente, ha törik ha szakad 3 percet melegítem, hogy jó legyen a kenés.


Hogyan lehet észrevenni, hogy hengerfejes?


Amikor átvettem a kocsit, akkor szinte nem volt benne fagyálló, midig felmelegedett majd tettem bele és rá 1-2 hétre tönkrement a termosztát, persze ki lett cserélve, azóta nincs baja.

Mire figyeljek ?


2017. febr. 9. 20:51
 1/10 anonim ***** válasza:
ne nyomd neki hidegen.
2017. febr. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Az pontosan mit jelent?


1ből 2-be 15-nél váltok 2ből 3-ba 25-35-nél váltok 3ból 4-be 50-nél váltok mondjuk ritkán használom az ötödiket, de azt 65-70-nél.

2017. febr. 9. 21:01
 3/10 anonim ***** válasza:

Azt mondják, hogy a hidegen üresben járatás több kárt okoz, mint hasznot, mert sokkal lassabban melegszik be, ergó többet jár hidegen.

Egyébként egy ilyen autóval felesleges hímes tojásként bánni, van még jó esetben 5 éve és megy a bontóba.

2017. febr. 9. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
hát nem padlózod és pörgeted(3000rpm+) ki a motort hidegen.
2017. febr. 9. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Hidegindítás után 1 perc bőven elég az alapjátból, kb ennyi idő szükséges mire az olaj nyomás elér egy minimum mértéket.

Elindulás után finoman kell gyorsítani kb 2500-nál elváltasz az jó.

A hirtelen gyorsítások nagyon terhelik a hengerfejet, ahogy a magas fordulat is.

Miután a víz elérte az üzem meleg hőmérsékletet, kb 5 km kell ahhoz, hogy az olaj is elérje. ezután már nyomhatod neki.

2017. febr. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Egy apróság, nyáron +40°C-ba is fagyállóval kell pótolni a hűtővizet!!!

Sokan azt hiszik olyankor tökéletes a sima desztillált viz. De aki beleönt nyáron 1 -1.5 litert mert pl valahol elfojt, akkor azzal már nem -20 lesz a fagy határ hanem pl csak -5. És összel kevés embernek jut eszébe egy pótlás miatt lecseréltetni a fagyállót. Általában -20 állítják be a szervizek

2017. febr. 9. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

3 km-t megyek reggel, ezek szerint még nem látott üzemi hőmérsékletet az olaj... a fagyállót jó, hogy mondod, köszönöm! Mindenkit felpontozok.


Ebből az autóból IS szeretnék OT-t vagy ha nem is, de régi álmom, hogy szinte az egész autót felújítsam az utolsó csavarig, csak húzzon ki 4 évet, addigra lesz kb. erre szánható pénzem, mivel akkor már dolgozni szeretnék.

2017. febr. 9. 21:39
 8/10 anonim ***** válasza:
Ne melegítsd 3 percet.Suzuki motor sokat bír. Sajnos a kasztni már nem. 4 év múlva nem lesz alja, használd és végy másikat, nem Oldtimernak való autó.
2017. febr. 9. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Vedd le a hengerfejet
2017. febr. 10. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ne aggódjál! Nem taposod ki a szemét, olajat és hűtővizet mindig nézed hogy legyen benne és kész.
2017. febr. 10. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!