Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Fel szeretném tölteni az...

Fel szeretném tölteni az autómban a klímát, nem használtam még idén a klímát, tavaly télen vettem az autót, honnan lehet megállapítani hogy működni fog?

Figyelt kérdés

2017. jún. 25. 21:38
 1/9 anonim ***** válasza:
46%

Vidd szervizbe, mert nem elég feltölteni, levegőszűrőt is kell cserélni, meg fertőtleníteni is, különben elég kellemetlen betegségeket szedhetsz össze. Ne sajnáld azt a pár ezer forintot erre.

A klímát pedig érdemes bekapcsolni télen is néha, hogy keringjen egy kicsit az olaj a rendszerben, ne öregedjenek el a gumicsövek, meg ilyesmi.

2017. jún. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Sehonnét, vagy lyuk vagy fa!


Nekem is most töltötték fel, a szerelő nyomott bele némi UV festéket, hogy ha elszökne a gáz később lehessen ellenőrizni hol ment el. Úgy vettem az autót, hogy üres volt a rendszer, de a feltöltés óta jól működik, és ennek már két hete. Gondolom nem szivárog.

2017. jún. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
ha szivárog akkor ott van rá lehetőség a javításra vagy csak szerelő tudja ezt megoldani?
2017. jún. 25. 21:48
 4/9 anonim ***** válasza:
A sok állásban is el tud szisszenni a gáz a tömbszelencénél, mert kiszárad.
2017. jún. 25. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Bármilyen normális szerelő azzal kezdi, hogy CO-val nyomáspróbázza a rendszert...
2017. jún. 26. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
#5: CO-val nyomáspróba? Fura, nekem mindig vákuumozzák. A gép nem is tölti fel amíg meg nem szívja. Ha nem tartja a vákuumot, akkor a töltés el se indul.
2017. jún. 26. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
#6: lényegében mindegy, hogy nyomás vagy vákuum. Ha enged a rendszer valahol, mindkét módszer ugyanazt az eredményt hozza. Az tuti, hogy házilag nem érdemes ezzel próbálkozni.
2017. jún. 26. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nagyon egyszerűen MAGAD is le tudod ellenőrizni, hogy jó-e a klímád vagy sem! Felnyitod a motorháztetőt, megkeresed a nagy és kiskörön lévő klímaszelepet, letekered rólaa fekete védőkupakot és egy vékony tárggyal picit megnyomod, mintha a bidikli szelep belsejét nyomnád meg. Ha szisszen, akkor van venne gáz, ha nem jön semmi hang, akkor elment a gáz belőle.

Következő lépés: beindítod a motort, megnyomod az AC gombot és megfigyeled, hogy a klímakompresszor kuplungja behúzott-e? A klímakompresszort ugyebár az ékszíj hajtja, és a tengely végén van egy kis kuplung, ami a gomb megnyomására behúz. Ha nem húz be, akkor nincs meg a minimális 2Bar nyomás a klímarendszerben, tehát a gázmennyiség nem megfelelő. R134a gáz kell bele, de csak hitelesített szakember végezheti el a töltést. Kb 10.000 Ft egy töltés nyomáspróbával vidéken, nagyvárosban ennek a többszöröse is lehet akár.

A tömítettség miatt a klímát télen is be kell nyomni, hogy a gáz el ne szabaduljon!

2017. jún. 26. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, hah 10k, 19,5 töltöttek fel 820 g-mal mert 102 még volt, azt hittem szívbajt kapom, sőt tisztitás se volt az árban.
2017. jún. 26. 18:48

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!