Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Honnan tudom megállapítani...

Honnan tudom megállapítani hogy melyik kerékcsapágy búg?

Figyelt kérdés
Nem vagyok benne biztos hogy a kerékcsapágy búg. menetközbe hallani folyamatosan hallani ilyen dübörgő, búgó hangot. A hang a sebességtől nem változik ugyan úgy hallani, és kanyarokba se erősödik vagy halkul a hang. Ezért lehet hogy nem is a kerékcsapágy hanem csak maga a gumi ilyen hangos. Azt tudom hogy az első kerékcsapágyakat úgy lehet behatárolni melyik rossz ha élesen balra vagy jobbra kanyarodunk akkor a hang erősödik vagy halkul. És a hátsó kerekeknél hogy lehet megtudni melyik búg? Egy búgó kerékcsapágyat kintről is meghallani ha elmegyek valaki mellett lassan, vagy mondjuk lehúzott ablakok mellet elmegyek egy fal mellet ami vissza veri a hangot?

2017. jún. 6. 23:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Felemeled annál a keréknél az autót, és megforgatod a kereket. Már egy nem olyan túl rossz csapágynál is hallható a morgás.

viszonyítsd a másik oldalhoz, én úgy szoktam.

De lehet a váltó is, na meg igen, a gumik.

2017. jún. 7. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
megemeled az egyik oldalt, aztán a másikat, és megpörgeted a kerekeket. ha baj van, azt észrevenni
2017. jún. 7. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
70%
Néptelen helyen emelés nélkül is meg lehet határozni. Az hogy elölről vagy háturló jön, már alapból hallatszik. 30-40-es tempóval haladva kicsit jobbra-ballra kanyarogva döntgetve az autót, amelyik oldalt terhelve hangosabb lesz, illetve kevésbé terhelve elhallgat, az a rossz csapágy. Szerelőm emelés nélkül kb. egy perc alatt az utcán megmondta így, fülre, és igaza is lett.
2017. jún. 7. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!