Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tényleg rossz lehet a lengéscs...

Tényleg rossz lehet a lengéscsillapítóm, vagy csak átakarnak verni?

Figyelt kérdés

Kimérték az autoklubba a lengéscsillapítókat, a legrosszabb kemény 4% -os lett, a legjobb is csak 13%. Szerintük. Olvastam cikkeket róla, az ott leírtak egyike sem jellemző az autómra.

[link]

Meghintáztattam, szinte azonnal megáll a mozgás, nem tapasztaltam csúszást, pattogást, hirtelen fékezéskor sem, olajfolyás nincs, kanyart jól követi, jó az úttartás.

Ez azért vicces mert jövőhéten lejár a műszaki, és a szerelő azzal ijesztget, hogy így biztos nem fog átmenni, mert 35% alatti futóművekkel autókat nem engednek át.

Gyanakodnom kellene, vagy higyjek nekik? Sajnos nem két fillér, mert BMW, csak az anyag 120 lenne, és ez most így fájna pár napon belül.

Vélemények? Köszi



2017. máj. 23. 15:15
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem hinném,hogy átvernek,de ha nem bízol bennük nézesd meg egy másik szervizben.
2017. máj. 23. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
81%

Érdekes arc vagy. Elviszed szerelőhöz de nem hiszed el amit mond.

Ez már műszaki elővizsga volt?

Elviheted olyan helyre műszakiztatni ahol csinálnak elővizsgát is. Ha ott is kifogásolják akkor rossz, ha nem akkor nem.

2017. máj. 23. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Nem érdekes arc vagyok, csak egy kisvárosban nehéz olyan megbízható és nem fillérbaszó szerelőt találni, aki el is vállalja ezt az autót. Azért nem hiszem el feltétlenül, mert a fent leírtak egyikét sem tapasztalom. Egyébként nem lengéscsillapító méréssel indult a történet. A 4-13 % nagyon rossz értéknek számít, vagy még nem balesetveszélyes kategória? Hozzáteszem, nem BMW -s hülyegyerek vagyok, aki minden kanyarba keresztbevágja.
2017. máj. 23. 15:24
 4/17 anonim ***** válasza:
55%
Akinek tellett bmw-re annak teljen már 4 teleszkópra is.....főleg ha gyakorlatilag nullásak......
2017. máj. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Még mindig nem arról van szó, hogy tellik-e vagy sem. Van rá, te azon ne aggódj, csak pont azért van, mert nem hagyom, hogy hülyének nézzenek. Azt nem értem, hogy miért nem tapasztalom egyik leírt tünetet sem, ha "gyakorlatilag nullásak".
2017. máj. 23. 15:46
 6/17 anonim ***** válasza:
55%
Nyilván míg nincs összehasonlításod a jóval addig a szart is jónak érzed...
2017. máj. 23. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
75%

"Van rá, te azon ne aggódj, csak pont azért van, mert nem hagyom, hogy hülyének nézzenek."

Oké.De ha ennyire tele vagy zsével, akkor miért egy 25 éves BMW-t vettél?

2017. máj. 23. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Én olyan szerelőhöz (szervízbe) szoktam vinni az autót, ahol vállalják a műszaki vizsgáztatást is, azaz vizsgázni sem nekem kell vinni az autót.

Vizsga előtt átnézik, amit kell azt cserélik. Nem okoskodom, elfogadom, és fizetek, mint a katonatiszt. A felelősség az övék, cserébe én nyugodt lehetek, hogy a kocsi 100%-os.


Így tehát még sosem bukott meg egyik kocsi sem a családban.


Ha nem vagy lengéscsoillapító szakértő és nem tudod szilárd tényekkel és érvekkel alátámasztani, hogy márpedig a te lengéscsillapítód jó, akkor fogadd el az eredményt vagy vidd el másik szerelőhöz, akinek a szavában megbízol.

2017. máj. 23. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Ott voltál a mérésnél?


Ahova én járok, ott van egy ilyen "látogatói terület", ahova bárki beállhat amíg mérik-nézik az autóját és rá is lát a kijelzőre, leolvashatja a számokat saját maga, ha nem hisz a kiállított papírnak.

2017. máj. 23. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
24%

Óóó, de okos itt mindenki. Mert még soha nem foordult elő olyasmi, hogy a szerelő tökéletes alkatrészt akarjon kicserélni az autóban, ugye?

Nagyon egyszerű a megoldás: vidd el egy másik szerelőhöz is, de ne mondj semmit arról, hogy azelőtt voltál már. Vagy vidd egyenesen műszakira.

2017. máj. 23. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!