Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Parkolt-e valaki úgy, hogy a...

Parkolt-e valaki úgy, hogy a kocsihoz közel volt (kb.6 méter), háttal a kocsinak és a parkolóőr lefotózta, megbüntette?

Figyelt kérdés

2017. máj. 11. 17:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
14%

Ha lökött az őr akkor elhiszem, utcánk szerencsére fizetős ( évente 60 ezer a bérlet még szerencse, hogy nem 61 ezer ) egyszer 10 m-re beszélek ismerőssel és megkérdezte, hogy enyém e a kocsi. Mondtam, hogy igen, miért? Hát mert nincs jegyem, mondtam ja mert bérletet vettem aztán megnézte még egyszer és mondta, hogy bocs, rosszul írta be a rendszámot. :D majdnem meg lettem büntetve másodszor a saját házam előtt. XD


Ha ilyen lett volna és ott vagyok a képen, felebezek.

2017. máj. 11. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Maga a kérdést sem lehet értelmezni. Hol parkoltál? milyen kocsinak? Közel? 6m? mivan? Aki ezt érti, fejet hajtok előtte. :D
2017. máj. 11. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Bocsánat, hogy nem volt érthető! Kicsit siettem és valószínű ez volt az oka. Szegeden történt, leparkoltam egy fizetős helyen, ott találkoztam egy ügyfelemmel. Volt mellettem egy üres hely, következett egy kocsi, e mögött beszélgettünk. Háttal voltam a kocsimnak, jegyem persze nem volt. Amikor megfordultam akkor készültek az utolsó képek a piros csomag már a szélvédőn volt. Szóltam, hogy bocsika itt álltam a kocsi mellett. Elhajtott a francba. Be mentem az ügyfél szolgálatra ahol visszanézték a dolgot, jól látszottam a képen. Javasolták, hogy adjak beadványt. Megtettem, ma telefonon érdeklődtem, hogy mi a döntés. Közölték, hogy elutasították. Mondták, hogy legfeljebb, ahogy a KRESZ-ben is le van írva a "várakozás" fogalma 5 perc, ha a kocsiba vagyok. Mondtam, hogy nem kell a kocsiba lenni, elég ha a járműnél maradok. "egyéb okból legfeljebb öt percig, ha a vezető a járműnél marad." A szabály így szól! Mit jelent az, hogy ""járműnél maradok""? Egy méter? Több méter? Mit jelenthet ez?
2017. máj. 11. 20:41
 4/14 anonim ***** válasza:
54%
Kérdés, hogy parkolt e már úgy valaki fizető övezetben, hogy gépjárművéhez közel tartózkodott és ennek ellenére megbüntette az őr , de a sofőr szerepel a képen. És igen, majdnem megbüntetett, első válaszoló vagyok.
2017. máj. 11. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
63%
Az a baj, hogy nem a kocsiba ültél vagy folyamatos rakodást végeztél. Én mindenkinél jobban utálom a fizető parkolási rendszert, de sajna ez van. Az ügyfél nem szólt, hogy fotózzák a kocsit?
2017. máj. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Két külön dolog van itt egybemosva. A szegedi helyi rendeleteket nem ismerem.

A kocsinál maradó dolog:

A KRESZ szerint:

d) Megállás: járművel a be- és a kiszálláshoz, vagy a folyamatos fel- és lerakáshoz szükséges ideig, illetőleg - ha a vezető a járműnél marad - egyéb okból legfeljebb 5 percig történő egy helyben tartózkodás.

És

Ilyen helyen az áruszállító jármű a folyamatos fel- és lerakodáshoz szükséges ideig maradhat; más jármű - akár 5 percnél hosszabb ideig is - akkor tartózkodhat, ha a vezető a járműnél marad és áruszállító jármű érkezésekor annak a rakodóhelyre való beállását haladéktalanul lehetővé teszi.


De ennek semmi köze nincs a kijelölt parkolóhelyen várakozásnap. A fizetős parkolásra vonatkozó türelmi időt helyi rendeletben szabályozzák.

A mai napon nem tudom mi van Budapesten (ahol élek), de évekig nulla másodperc volt. Elvileg ahogyan megálltál, azonnal körbefotózhattak, akár úgy is, hogy a kocsiban ülsz, jár a motor stb.

Türelmi idő csak a végén volt és van.

Tarlós nem tartotta ezt életszerűnek, s valamit módosítottak ezen. Percet nem tudok, talán nincs is.

De annyi időt kell adni, hogy a jegyet meg lehessen venni.

Az el sem megyek a kocsitól, mert beszélgetek valakivel esetében nem kell semmire sem várni.

Hogy nálatok mi a rend, nem tudom.

2017. máj. 12. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A helyi rendelet a várakozásra alapszik. Azt nem értem, hogy a törvény alkotó mire gondolt akkor amikor leírja, hogy a "járműnél marad". Nem a járműben, hanem a járműnél. Erre magyarázatot sehol sem találok. Még az elutasító határozat nem jött meg, de erre hivatkozva utasították el az ügyintéző szerint.
2017. máj. 12. 08:07
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

A KRESZ nem törvény, hanem rendelet, de nem lényeges.

Mint írtam a fizetős parkolást szabályozó rendeletnek semmi köze sincs a közlekedési szabályokhoz.

Utóbbi nem ír távolságot. A lényeg az, ha útban van, késlekedés nélkül arrébb tudjon állni.

2017. máj. 12. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kiegészítést, nem törvény, rendelet. Ezt találtam még a neten.


"A megállás időtartama lehet a folyamatos be- és kiszállás, valamint rakodás ideje, illetve azon túl legfeljebb öt perc, ha a vezető a járműben, vagy közvetlen közelében marad. A lényeg, hogy a jármű bármikor el tudja hagyni a helyszínt. Minden, ami ezen túlmutat, már várakozásnak minősül. Ha tehát a vezető eltávozik, akár egy-két percre is, már várakozásról beszélünk - húzta alá dr. Bezzegh Edina, aki hozzátette: természetesen minden olyan helyen, ahol megállni tilos, várakozni sem lehet." E szerint akkor én négy és fél percig szabályosan tartózkodtam a parkolóban! Az őr amikor az utca sarkán volt készített fényképet, azon rajta vagyok én is és a kocsi is, majd amikor a kocsiról az utolsót készítette mindössze 4 perc 25 másodperc telt el.

2017. máj. 12. 10:05
 10/14 anonim ***** válasza:
75%

De nehéz veled! Változatlanul összekevered a parkolási szabályokat fizetős hely a közlekedési szabályokkal.

Amit a várakozásról idéztél, még mindig a KRESZ.

2017. máj. 12. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!