Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Jó választás ez az autó?

Jó választás ez az autó?

Figyelt kérdés
Első autóm lenne, városba használnám főként. Motorrol mit gondoltok megfelelő lenne városba? Vagy mást ajánlotok?

2017. máj. 7. 19:56
 1/10 A kérdező kommentje:
2017. máj. 7. 20:00
 2/10 anonim ***** válasza:
Jó ez is de az 1.4-es a legjobb szerintem.
2017. máj. 7. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nem!


"városba használnám főként"


Ebben az esetben felesleges a dízel, sőt, tiltott. A városi használat tönkreteszi a dízelmotort (nem melegedik fel, részecskeszűrős eldugul, stb), másrészt nem mész vele annyit, hogy megérje fenntartani. De van egyébként erre egy csomó cikk, olvass utána.


A km óra állása mellesleg kamunak tűnik. 10 éves dízel, és csak 143 ezer km?! Na persze. De ha ez tényleg így van, akkor a motorja nem lehet jó állapotban, biztos cserélni kell a befecskendezőn keresztül a turbón elkezdve mindent, és az nem két fillér.


Másrészt tisztázni kellene, hogy mennyi a keret? Így mást nem tudunk ajánlani.

2017. máj. 8. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Városi használatra csak benzines kocsit szabad venni!

Előttem korrektül leírta az illető.

2017. máj. 8. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Így van, a dízelt ki fogod nyírni! Nem városozásra való. Benzinest vegyél, mert a végén zsebbenyúlós lesz.
2017. máj. 8. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, értem, benzinessel jobban járnék. Másfél millió a keret, ha tudtok autót, ami jobb ár-érték arányban megköszönném, főleg ha ehhez hasonló sportos kinézetű.
2017. máj. 8. 17:29
 7/10 anonim ***** válasza:
Az ár-érték arányt sajnos el lehet felejteni egy másfél milliós, 10 éves autónál, főleg a dízelnél, csak az a kérdés, hogy hány 200-300 ezres szervizbe szaladsz bele. Ma már sajnos a benzinesek sem úgy működnek, hogy Józsi bácsi olajat cserél benne 15-ért és kimegy a világból, amikor a tervezett élettartamának kétszeresénél jár (10 éves).
2017. máj. 8. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nekem most rozsdásodott szét a 14 éves Mazdám, sajnos átverős neppertől vettem. Pedig a motorja még tuti kibírna 100ezret....

Most lehet én is inkább Fordban vagy Hondában gondolkodom, hiába jó a Mazda futóműve és Motorja ha ennyire rohad...

2017. máj. 9. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Általánosságban minden használtra igaz, hogy elsősorban állapotot kel megfizetni, az legyen az elsődleges szempont. Minden márkából lehet jót és rosszat is venni. Ezért fontos, hogy alaposan át kell nézni, tesztelni kell, szakértővel kell menni, stb. A szervizkönyv sem jelent semmit, ahogy a km óra állás sem. Ilyenekre nem szabad alapozni. Én személy szerint csak Magyarországon üzembe helyezettet vennék; a külföldi, autópályákon széthajtott csodákat kerülném.
2017. máj. 9. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Egyébként ha kicsit teszel hozzá, akkor VW Passat B6. De esetleg Skoda SuperB, Seat Leon, VW Golf, Honda Legend, Honda Accord...
2017. máj. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!