Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » VW touran vagy Ford S max...

Attila 08 kérdése:

VW touran vagy Ford S max melyik a jobb választás?

Figyelt kérdés
Családi autót vásárolnék lehetőleg diselt melyik a jobb választás és milyen motorral ajánlanátok.

2017. ápr. 22. 02:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Melyik évjáratból/generációból?
2017. ápr. 22. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen ezt elfelejtettem leirni 2007- 2008 v esetleg 2005-2006
2017. ápr. 22. 15:16
 3/6 anonim ***** válasza:

A Touran 1.9 TDI és PDTDI takarékos, aminek a szerény menetdinamika az ára a nagy homlokfelület miatt. Ezeknél a motoroknál a 2007-es BXE kódra kell figyelni:


[link]


A 2.0-ás PDTDI-k nem ajánlottak vagy nagyon észnél kell lenni a választásnál:


[link]


A Fordot nem ismerem.

2017. ápr. 22. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem BKC motorkódos 1.9 pdtdi touranom van. Azt suttogják, hogy ez a legjobb motorja. Nagyon sokáig kerestem én is mire normálisat találtam. Nekem eddig semmi bajom vele. Kerek 6 litert fogyaszt. Tágas, kényelmes. 2.0 pdtdi t nem szabad megvenni. Sokkal kényesebb a motorja, meg a dsg váltóst is kerülni kell. Én a fordot nem szeretem. Nem fikázom, csak nekem nem olyan szimpi.autó. Nem kell megijedni az alkatrész ártól sem. Vásárlás után rendbe kell rakni. Utána semmi gond nem lesz vele.
2017. ápr. 24. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mindkettővel jártam. Tourant én is csak 1.9-esbe vennék de az 1,6 benzin is jó választás lehet 10-12 éves kocsinál. Touran hátsó ülései nagyon rosszak, szinte függőleges a háttámla, csak gyereknek jó.

Fordot minőségibbnek éreztem mindig ghia vagy titanium felszereltségben. A beltér nem kopik mint a touran, ritkábban is romlik el. 2,0tdci (főleg a 100KW-os) nagyon jó motor, a 2,2-es is , az 1,8 már kevésbé ajánlott, az 1,6tdci az nem ajánlott de ezt s-maxba szerintem nem is szerelték csak c-max meg focus. Finomabb járásúak mint a vw pd. De 10 év felettinél itt is ugyanúgy jöhet drága javítás. Beltér nagyvonalúbb mint a touran de ez ugye egyel nagyobb kategória így inkább a Sharannal kéne összehasonlítani, de úgy is nyerne.

2017. ápr. 24. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hálás vagyok a válaszokért mindenkinek :) nem vagyok nagy szakértő de édesapámnak vw T4 ese van más kategória de magyon bevált ezért én is a vw felé hajlok ami a fordokat mondatja velem az hogy szép kivül belül. Ha van valakinek még tapasztalata szivesen meghallgatok mindent
2017. ápr. 29. 23:20

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!