Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autóbalesetek. Mit gondoltok...

Autóbalesetek. Mit gondoltok róluk?

Figyelt kérdés

Nekem talán életem egyik legnagyobb félelme az autóbaleset. Magamat nem féltem, hanem a szeretteimet, illetve azt hogy másoknak akár az életüket is tönkretehetem. Gyerek vagyok még, de főleg ezért sem szeretnék jogsit.

Imádok utazni, de a balesetek elborzasztanak, számomra nincs rosszabb meghalás. Nyilván vannak durvábbak, de nálam ez viszi a prímet. Családokat látni összeroppanni, út melletti kopott kereszteket làtni. Valakit szerettek egykoron, és értelmetlenül éri a halál..

Nagyon remélem nem történik velem sem a környezetemmel hasonló. Ti mit gondoltok úgy általánosságban az autóbalesetekről? Megrendítenek? Netán àtéltél màr te is egy ilyen esetet?

Várom a válaszokat.

Van egy cikk amit ha elolvastok, nem lehet kibírni szerintem sírás nélkül..

Még idegenként is fáj olvasni hogy életek mentek tönkre.



2017. ápr. 26. 20:55
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
59%
Az előttem írók nagyjából mindent leírtak. Van rá esély mindig, de szerencsére nem túl nagy. Ezzel együtt kell élni. Nagyon nincs más választásunk. Ha nem vezetsz, hanem inkább tömegközlekedsz, ott is ugyan úgy érhet halálos baleset.
2017. ápr. 28. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
95%

Amikor beülsz az autóba, mint sofőr, akkor jön be véleményem szerint az a szabály, hogy egyik lábad a sírba másik lábad a börtönbe, de ahogy előttem is jó páran írták együtt kell élni vele.


Story: Ha rá keresel, hogy "baleset a 86-os főúton egy teherautó neki hajtott egy traktornak" akkor ott az én storym. Mi voltunk a baleset szemtanúi a teherautó mögött mentünk, minket a követési távolgás mentett meg. Édesapám hívta a 112 én meg a traktorossal mentünk oda a teherautóhoz megnézni a sofőrt. Ha megnézed a képen, hogy mennyire tört össze gondolhatod, hogy úgy kell ilyenkor oda menni az embernek, hogy lehet egy fejnélküli ember fogja fogadni a roncsba... Igazából mint mondták, együtt kell vele élni. (mármint a balesetekkel)

2017. ápr. 28. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Én is tartok az autó balesettől. Azért nem vagyok parás, simán merek vezetni de nem akarok se anyagi kárt,sem személyi sérülést. A testvérem élettársa autó balesetben halt meg pedig vétlen volt. Elég megrázó tud lenni ha a közvetlen környezetedben történik tragédia.
2017. jún. 4. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Ha normálisan vezetsz nem lesz bajod.


Tudom, tudom elég ha a szembejövő elalszik és frontálisan beléd ütközik stb....


... de ha biztonságosan vezetsz akkor nagy esélyel semmi sem lesz veled.


Nagyapám buszvezető vol kb 40 éven át. 1x felrobbant a fél busza mert egy aknára ráment (kis sérülésekkel megúszta), de erre kicsi az esély 2018ban xD


Édesanyukám 17 éves kora óta vezet, most 45 éves. Évente 35-40 ezer kmt bele tesz az autóba ami jóval több mint az átlag ember. Még semmi sem történt vele.


Én 1 éve vezetek. Rengeteg barmot láttam az utakon, de még velem sem volt senki.


Sőt az egész családban ha nagyszülőket, unokatestvéreket és egyébb távoli tagokat is bele számoljuk. Kb 12–15 ember közül senki sem szemvedett autóballesetet.


Egy levitt tükörről tudok. Az egyik unokatesrvérem kicsit béna ...

2018. dec. 26. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
26%

Dohányzásról és sok káros szokásról le lehet szoktatni embereket, meg lehet győzni őket, hogy az káros és az életébe kerülhet. De az autókázásról nem lehet leszoktatni senkit, mert egyből hülyének fog nézni, hogy miért akarod leszoktatni. A dohányosok jelentős része tisztában van, hogy rossz, amit csinál, még ha nem is akar leszokni. Az autósok nincsenek tisztában azzal, amit csinálnak. Reggel álmosan autóba ülnek, nem tartják be a szabályokat, indexet vagy kiteszik, vagy nem, átmennek a piroson, stb., stb., stb. De az autózás az szent, és hülye az, aki meg meri említeni, hogy esetleg vissza lehetne venni.


Tereljétek el, autósok a szót! Menjen a kérdező pszichológushoz! Én menjek elmegyógyászhoz! Mit találtok még ki? Az autósoknak kéne valamit kitalálni felsőbbrendűségi érzés ellen. Akkora dolog, hogy megvesztek egy autót és fenntartjátok? Ma már rengeteg ember képes rá. Én is meg tudnám tenni, csak nem akarom.


Kérdező, jól látod a dolgot, sajnos. Az valóban nem jó, ha nagyon sokat rágódsz ezen. De itt csak egy problémára hívtad fel a figyelmet, ebből nem következik, hogy pszichológusra lenne szükséged. (Az autósok szerint nem így van, mert valami hátrányát meg merted említeni az autózásnak, ők már élből hárítanak.) És sajnos sok lusta ember választja az autót, pusztán kényelemből, amikor tömegközlekedéssel is simán el tudna jutni, ahova akar. Tényleg szánalmas, ha egy ilyen lusta autós miatt van akár halálos baleset. Ez nem vicces. Igen, autósok, a tömegközlekedési eszközök is okozhatnak halálos balesetet, mielőtt ezzel jöttök. De meg lehet számolni, az utakon a járművel hány százaléka tömeközlekedési eszköz, hány százaléka autó. Keveset mondok, ha 30 autónyi embert egy buszba raknának, kisebb lenne a kocsisor is, a balesetek valószínűsége, a légszennyezés is. De nem számít sem a kocsisor (az sem az autósok miatt van, hanem a rosszul megszervezett közlekedés miatt nyilván), nem számítanak a balesetek se, hiszen mástól is meg lehet halni, és nem számít a légszennyezés se, hiszen sok ezer más dolog is szennyezi a levegőt. Csak mert nincs az élen az autó sem a légszennyezésben, sem a balesetekben, sem másban, ezért nem is szabad foglalkozni vele, mert aki foglalkozik az autózás hátrányaival, annak pszichológusra van szüksége.

2018. dec. 26. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

1996 óta vezetek, és igen, veszélyes az autózás. Sok idióta van az utakon, a legnagyobb hibás az egészben, hogy BÁRKI kaphat jogosítványt, nem kell hozzá semmilyen pszichológiai teszt, és egy taknyos 20 éves kölök egyből beülhet egy 160 lóerős szarba.

Na ez a fő probléma.

Velem is kismilliószor fordult elő, hogy jöttek velem szemben a sávomban, előzésnél, mert nem tudott visszasorolni. Lassítottam, elhúzódtam. De sok rutintalan vezető ilyenkor pánikba esik, vagy nyomkodja a telefont, gps-t, és kész a baj.

Sok embernek iszonyat alacsony a pánik tűrő képessége.

De van ez teszthez kötve jogosítványnál? nincs.

Amúgy megvan a CE kategóriám is, de sosem mertem vele dolgozni, a legtöbb balesetet a kamionok okozzák. És legyél bármilyen rutinos, azt a nagy vackot nagyon nehezen húzod ki a veszélyes helyzetből.

2018. dec. 27. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Beviz Elek ***** válasza:

Tisztában vagyok a veszélyekkel, de azzal is hogy én ülök a kormánynál és az esetek nagyrészében (nem mindig) megmenthetem az életünket.


A balesetekről az gondolom hogy bárki hibázhat, mindenki felelőssége ne haljon meg senki.


Ahogy #16 is írja sokan pánikba esnek és nem tudnak helyesen reagálni. Velük van a baj! Sajnos van olyan aki 20 év vezetés után sem elég jó sofőr, nem kellene a kormány mögé ülnie.

2018. dec. 27. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!