Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autóbalesetek. Mit gondoltok...

Autóbalesetek. Mit gondoltok róluk?

Figyelt kérdés

Nekem talán életem egyik legnagyobb félelme az autóbaleset. Magamat nem féltem, hanem a szeretteimet, illetve azt hogy másoknak akár az életüket is tönkretehetem. Gyerek vagyok még, de főleg ezért sem szeretnék jogsit.

Imádok utazni, de a balesetek elborzasztanak, számomra nincs rosszabb meghalás. Nyilván vannak durvábbak, de nálam ez viszi a prímet. Családokat látni összeroppanni, út melletti kopott kereszteket làtni. Valakit szerettek egykoron, és értelmetlenül éri a halál..

Nagyon remélem nem történik velem sem a környezetemmel hasonló. Ti mit gondoltok úgy általánosságban az autóbalesetekről? Megrendítenek? Netán àtéltél màr te is egy ilyen esetet?

Várom a válaszokat.

Van egy cikk amit ha elolvastok, nem lehet kibírni szerintem sírás nélkül..

Még idegenként is fáj olvasni hogy életek mentek tönkre.



2017. ápr. 26. 20:55
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
77%

Ez, amiket írsz, bármire igaz lehet.

Kisiklik a vonat, fejedre esik egy tetőcserép, elsüllyed a hajó, lezuhan a repülő...stb. Ha az ember kiteszi a lakásból a lábát és valamilyen nagy sebességre képes közlekedési eszközre száll, benne van a pakliban, hogy halálos balesetet szenved. Ezzel a tudattal együtt kell tudni élni. Ha túl sokat agyalsz ezen, bedilizel.

A halál értelmetlensége pedig... az nem értelmetlen, hogy valaki szétdohányozza a tüdejét? Sokkal többen halnak meg rákban mint autóbalesetben. Szerintem ez valami fóbia, ami ellen biztosan lehet tenni.

2017. ápr. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
47%
Menj el pszichológushoz.
2017. ápr. 26. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 crudy ***** válasza:
54%
Egyertekmuen. Az h pont a balesetet veszed elo annak ellenere h millio mast tudnal te is mondani ami halalos. Egyebkent nem suru a halalos baleset csak ha van benne van a hirekben a kereszt meg sokaig elall. Bar a kozlekedesi eszkozok kozul a motor es utana az auto a legveszelyesebb statisztikailag de egy kissebb koccanas, egy utkozes, egy komolyabb baleset meg nem biztos h halallal vagy komolyabb serulessel jar. Ha ettol az egesztol felsz akkor autovasarlasnal kapjon nagyon nagy hangsulyt a biztonsag. De a fobiaddal is kezdhetsz valamit
2017. ápr. 26. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Azért nem félek tőle betegesen, de igencsak elgondolkodok rajta, érdekel a téma, a miértek, a történetek.
2017. ápr. 26. 21:13
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Balesetek mindig is voltak és lesznek. Ezzel együtt kell élni, a közlekedés és önmagában maga az élet is egy veszélyes üzem. Ugyanakkor félni, sőt a te esetedben rettegni a vezetéstől nem érdemes. Annyi minden megölheti az embert nap mint nap, hogy azt el sem lehet képzelni. Konkrétan már ha kimész az utcára - mint gyalogos - több veszély fenyeget mintha autóban ülnél. Az autó baleseteken kívül számos más olyan eset történik, ami értelmetlen halált eredményez. Ez szomorú, de nincs mit tenni. Vagyis éppen lenne, de minden nem megelőzhető. Sosem tudhatjuk hogy milyen váratlan események történhetnek meg velünk, ugyanis bármi bekövetkezhet ami ellen tehetetlenek vagyunk. És még tudnám ragozni a mondókámat. Önmagamból kiindulva én csak azt tudom mondani, hogy senkinek sem kötelező vezetni, ugyanakkor mi akik közlekedünk, legyünk figyelmesek, lehető legjobb tudásunk szerint vezessünk és ne veszélyeztessünk másokat. Igyekezzünk betartani a szabályokat, próbáljuk elkerülni a baleseteket.
2017. ápr. 26. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Én is borultam már, de ennek ellenére továbbra is szeretek vezetni, és nem félek (már). A legtöbb ember túl teszi magát a dolgon.
2017. ápr. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
54%

Ez ilyen, ugyanolyan esélyed van meghalni autóbalesetben, mint akiket a tv-ben mutatnak naponta. Akik naponta meghalnak az utakon ők is azt gondolják mikor autóba űlnek, hogy én nem félek a balesettől. Az csak másokkal fordúl elő.

(A vezetési tudáson szinte semmi nem múlik.)

2017. ápr. 26. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
43%

Én fel birom fogni ép ésszel, hogy vesélyes a közút, így szinte mindenhova terepjáróval közlekedem, szinte légvonalban.

A többinek, sok szerencsét a közutakon a sok drogos, meg agyatlan kivagyok mivagyok nem akármilyen kocsival.

2017. ápr. 27. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Annyit még hozzátennék, hogy a halálos balesetek 3/4-ét nem közlik a hírekben.

Tudom, mert temetkezésnél dolgozom. (ügyintézés)

2017. ápr. 27. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Az a véleményem, hogy a legtöbb (súlyos) baleset elkerülhető lenne, ha az emberek jobban figyelnének egymásra és önmagukra is, de sajnos tele vannak az utak agresszív, barom vezetőkkel, akik szinte már megszokásból sietnek és stresszelnek akkor is ha nem sietnek alapból.
2017. ápr. 27. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!