Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy SIMSON S51-et szeretnék...

Egy SIMSON S51-et szeretnék venni, már ki is néztem egyet, csak azt nem tudom, hogy miket kérdezzek az eladótól?

Figyelt kérdés
pl.:milyen típushibák vannak, vagy milyen fontos dolgokat nézzek meg rajta élőben?
2010. máj. 13. 15:10
 1/9 anonim ***** válasza:
"Működik?"
2010. máj. 13. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha van rá mód, vigyél magaddal valakit, aki ért hozzá. Abból, hogy milyen a hangja a motornak, sokminden kiderül. Kérdezd meg, volt-e már felújítva a motor (fúrás dugózás), mikor, hány km van azóta benne.

Üdv.

2010. máj. 13. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Próbáld ki, a sebességeket könnyen kell vennie, nem szabad akadoznia a váltónak, egyenletesen kell húznia, a kuplung emeljen ki normálisan, figyeld meg hogy olajos e a kipufogókönyök(ha igen akkor kifúj), nem szabad csöpögnie a karbiból a benzinnek, ha a benzinszűrő el van színeződve akkor valószínűleg rozsdás belülről a tank.

Menet közben engedd el a kormányt és figyeld meg hogy nem húz e valamelyik oldalra, sztenderen meg rángasd meg, nem szabad mozognia előre hátra.

Ha lehet 4 sebességeset vegyél és alkudj, hivatkozz a hibákra(mindig van csak meg kell találni).

2010. máj. 13. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Igen, mindenképpen 4 sebességeset vegyél, nézd meg kotyognak-e a kerekek, és nézd meg hogy van-e bennük nyolcas.
2010. máj. 13. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

csak eggyet kérek ne simot vegyél!

bár most haragudni fogsz rá meg lepontozol de majd ha megveszed te fogod teleirni simo kérdésel a oldalt h most mit csináljak most mért nem indul be...

Tapasztalatbol bexélek!

haver 140 ezer ft-os simoja mindig sz@r pedig volt benn vagy 5 ezer km. mindegy gyári rajtamég a gumik is de SIMSON kiment a divetbol elavult technika csaka baj van vele ha nagyon szeretel szerelni annak nem rossz

Majd akkro szivod mega legjobban ha munkába vagy ha fonot helyre indulnál vele és nem indul be... am remélem nem lessz igazam

ha azt veszel arra figyelj h gyári legyen minden rajta föleg aza lényeg h NE LEGYEN MEGFURVA jah és az enduro karbisat se ajánlom bár az egy fokkal job fejlesztés de a nagy részüknek el lett kurv@ a levegöcsatornájuk és soknál nem is nagyon lehet beállitnaia alapjáratot és a levegöt

mennyi a kinézet simo értéke?

2010. máj. 13. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
69%

18:08

Az enyém 80 ezerben van és sosincs semmi baja, pedig már egyszer meglett ölve az erdőben és azután fel lett újítva a blokk és 2 év alatt 4 ezer ft ment alkatrészre.


ma például költöttem 100 Forintot tömítésre és olajbetöltőcsavarra, így már 4100 :D

2010. máj. 14. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
kérdezd meg tőle h beindul e és ha igen akkor vedd meg!!!!xĐ
2010. máj. 17. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

05-13 22:18

A haverod 140eFt-os Simsonja ezek szerint sz*r volt. Vagy talán tudni kell kezelni. Ja, és nem elavult, hanem egyszerű, könnyen szerelhető, olcsón fenntartható motor. Nem úgy, mint a manapság divatos kínai fostalicskák.


A kérdezőnek: legegyszerűbb, ha fellátogatsz a www.simson.hu oldalra. A cikkek között találsz nem is egy olyat, ami jó tanácsokat ad (részletesen) a motorvásárláshoz.

2010. máj. 17. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
32%

Lehet hogy szar volt annak a havernak a szimója de sose lehet tudni hogy milyet árulnak éppen. Nekem is szar szimóm volt és úgy is adtam el hogy szar volt meg úgy is vettem.

Hiába költöttem rá több 10ezreket akkor se lett jobb.

Enyém is benne volt sztem 140erezben de igazából soha se számoltam össze, 100ezernél meguntam.

Végül is olcsóbban adtam mint ahogy vettem de legalább megszabadultam tőle.

Most Robogóm van ami 2-szer annyiba kerül mint egy simson ,több mint 10 évvel fiatalabb és sokkal jobban megy.

Nem sokat mentem még vele szal eddig semmi baja, remélem ez így is lesz egy darabig, azt nem bánom ha évente egy 10-est rákell költeni, még mindig jobban járok ha autóra fizetném a 2 évete 20.000FT-os műszakit, meg a biztosítást, adót.


Egyik szerelő azt mondta hogy nem akkor kell simsont venni mikor van rá pénzed hanem akkor amikor találsz egy normális simsont. Ha lehet akkor szerelővel menj, mert a simsonok nagy részének vannak rejtett hibái, amit a tulaj nem tud, vagy titkol.

Én tanulva az első estből, robogót már hozzáértővel mentem el megnézni és pont belebotlottam egy szarba. A második amit megnéztünk az meg drága volt és öreg (lehet hogy szar is volt, azt már ki se próbáltam).

Még jó hogy jött velem vki mert lehet hogy nem vettem volna észre a hibákat és megveszem.

2010. máj. 18. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!