Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autóvásárlásnál mi az amit...

Autóvásárlásnál mi az amit megnézzek/megkérdezzek az eladótól?

Figyelt kérdés

Sziasztok!Nem akarok nagyon mélyen belemenni a témába,mert az igazi dolgok úgyis akkor derülnek ki amikor az ember megveszi és jár vele.

Csak érdekelne hogy TI miket néztek meg azért az autón,miket kérdeztek meg?

MIK azok a jelek,amiket ha néztek akkor biztos hogy NEM veszitek meg?


2010. nov. 28. 14:08
 1/9 anonim ***** válasza:

Legjobb, ha szakértőt viszel magaddal, valami autószerelő ismerőst.

"az igazi dolgok úgyis akkor derülnek ki amikor az ember megveszi és jár vele"

Ez itt régen rossz, ennyi erővel majdnem mindegy milyen szart, de rádsózhatnak... Mert az eladó azt mond, amit akar, ő csak a kocsit akarja eladni.

2010. nov. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Én pl azt nézném meg hogy az olajszint mennyin áll ha max ig akkor az rossz jel
2010. nov. 28. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Kérdezni nem kérdezek semmi, csak ha valami nagyon bizalomgerjesztő alak árulja...
2010. nov. 28. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
ha maxig áll az olajszint az rossz jel már miért rossz jel? nekem is ugy állt mikor vettem 10 évesen és már 4 éve volt. azóta sem fogyasza az olajat. inkább a kasztnit nézd meg menyire rohad az alváz meg a hátsó dob betétben van e rozsda hol horpadt karcos a kasztni és hívd fel rá a kereskedő figyelmét hogy ilyen meg ilyen. indítsd el a motort figyeld az alapjáratot meg hogy föstöl e. nézd meg a hűtővizet meg az olajbetöltő sapka alat nincs e benne víz vagy épen nem olajos a hűtővíz. olaj a vízzel fehér emulziót képez. próba körnél lépjél oda hogy gyorsul kicsit rángasd meg a kormányt milyen az utartása. fékez intenzíven párszor mentközben nézd gyorsításkor nem e föstöl a kocsi nagyából ennyi. ja meg próbálj ki minden kapcsolót működik e.
2010. nov. 28. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

ha ennyire nem értesz hozzá, akkor keress egy autószerelő ismerőst, és vidd el magaddal. Emelett (tehát ÉS) vidd el egy szervízbe állapotfelmérésre. Ez pár ezer ft, de ezen ne spórolj. Itt szerelők megemelik, alánéznek, te is alánézhetsz, így láthatod milyen alulról, mennyire rohad a gép. Csinálnak fékpados mérést, gyakorlatilag olyan mintha egy műszakin lenne a kocsi. Felírnak mindent amit cserélni kéne és adnak rá árajánlatot is. Célszerű a szerelőtől rákérdezni hogy szerinte annyiért amennyiért vennéd megéri-e, mert általában meg tudják mondani ők anyniért megvennék-e.


Autót emelés nélkül ne vegyél, mert a kívülről legjobban kinéző autó is szét lehet rohadva alul....


Ha az eladó nem egyezik bele hogy megemeltesd, már felejtős is. Dílertől ha lehet ne vegyél, csak tulajtól.


Kopottságra utal: kormány, biztonsági őv, illesztési hézagok a karosszérián, stb....


Ha a szervízben a felmérésen az jön ki hogy szóba jöhet, csak akkor vedd meg!

2010. nov. 28. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Hát ettől nem lettem okosabb egyáltalán.

Ez olyan amikor az "egészség" rovatban valaki kérdez és 100an azt mondják hogy "menj dokihoz".Ennyi erővel ki lehetne írni az "egészség" gombra hogy: Ne...ne írj ide...inkább menj dokihoz!

Ez van itt is.Nem tudtok konkrétumot mondani ezért azt mondjátok hogy vigyek magammal szerelőt.Mintha az autószerelők a szegen lógnának a szekrényemben és csak úgy leakasztok egyet akkor amikor van egy pár órám h elrohanjak megnézni a kocsit.Végül is az is olyan egyszerű,összehangolni a szerelő,az eladó és a saját időbeosztásomat,szabadidőmet... 3 dolgozó ember csak...nem nehéz.

Sok kocsit vettem már és sosem vittem magammal szerelőt és sosem b@sztam rá.És másról sem hallottam volna hogy szerelőt visz.Miért a szerelő mit csinál vele szerintetek?Ha alá néz mit lát?Nem egy 30 éves roncsot akarok venni hanem egy páréves autót,az meg nem hiszem hogy el van rohadva.A blokkot csak nem húzza szét nem?Vagy kompressziót nem hiszem hogy mér.Ha én árulnám a kocsim és valaki azzaé jönne h figyelj engedd már meg hogy elvigyem és a szerelőkkel belecincáljunk,ok?Elhajtanám mint a pi@sa,mert akkor holnap megveszi más.

A kormánykerék kopottságában nem hiszek,mert már a nagyfater is kormányvédőben vezette anno a zsigát,a pedálgumikat se írjátok mert kb 100 ft egy új és egy mozdulat lecserélni.Ülésre üléshuzat....


Csak kíváncsi voltam h Ti miket néztek meg...de akkor ezek szerint semmit.

Én vagyok a hülye f@sz hogy szerelő nélkül rá merek akár csak gondolni is egy autóra...

Sziasztok!

2010. nov. 28. 23:10
 7/9 anonim ***** válasza:
7%
Figyeljél te f@szparaszt, ha nem értesz a kocsikhoz, akkor hogy akarsz venni? Mi meg honnan szopjuk ki így látatlanban, hogy milyen kocsinál mit kell nézni. Látszik, hogy sík ostoba vagy a témához, mert itt mindenki hasznos választ itt, csak te hőzöngesz. Nevetséges vagy. Tudod mit, vegyél meg bármilyen szart, jó lesz az neked.
2010. nov. 29. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A válasz írója 86%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 22:19


vagyok


Kedves Kérdező! a kérdésedben nem tértél ki arra, hogy milyen autót szeretnél venni, így csak általánosságokat tudunk írni. Ha rögtön azzal kezdted volna, hogy "pár éves autónál mit kell nézni" máris talán értelmesebb válaszokat kaptál volna.


Egyébként azért nem írtunk konkrétumokat, mert sok olyan dolog van, amit csak egy szerelő lát/hall, ismer fel, aki nem ért hozzá, az nem. Pl. én hiába vinnék el egy próbakörre egy kocsit, fogalmam sem lenne milyen hang jó, mi nem, míg egy szerelő érzi. Ezt az érzést nem lehet leírni, mint ahogy azt sem, hogy hogyan kell autót vezetni, mert érezni kell, tapasztalat kell hozzá.


Egyébként pedig még egy fiatalabb autónál is célszerű megemeltetni, mert azért ott is lehetnek turpisságok...


Ha pedig az eladó nem benne bele hogy alánézzek, abban a pillanatban ott hagynám. Nem arról volt szó hogy darabokra fogják szedni, csupán arról, hogy szakszervízben ehhez értő szerelők megemelik rendes autó emelővel, és végignézik a kocsit milyen hibái vannak/lehetnek esetleg.


Sok olyan dolog lehet, amit nem látni kívülről, de azért később még okozhat fejfájást. Főleg a futóművel kapcsolatos dolgok és mint köztudott Mo-n az utak kritikán aluli minőségűek így szépen megkajálnak minden futóművet. És mivel az "eladó mindig hazudik" simán lehet hogy azért akarja eladni, mert tudja hogy a következő műszakin (ami mondjuk félév múlva lesz) már nem fog átmenni, és rá kell költeni fél millát úgy pedig már lehet meg sem érné a kocsi az árát. Egy ilyen értékű autónál egy 4000ft-os átvizsgáláson nem szabad spórolni.


De akkor arra a kérdésre válaszolva hogy "mit éri megnézni egy pár éves autónál":

- valszeg drágább lesz (1 milla felett), így érdemes pénzt áldozni a biztosító előélet lekérdezésre is. Ebből megtudhatod a kocsi kártörténetét (ez persze csak akkor ha már komolynak tűnik hogy meg akarod venni)


- szervízkönyv, illetve rákérdezni hogy melyik szervízbe szokta hordani. Ha fogalma sincs, vagy ilyesmi akkor a szervízkönyv kamu. Esetleg a könyvben levő szervízt meg lehet próbálni felhívni, hgoy tudnak-e az adott autóról, vagyis nem csak kamu a könyv.


- próbaút során hagyd a tulajt vezetni és figyeld milyen stílusban vezet, ebből leszűrheted kb hogy bánik a kocsival

- vezesd Te is: mennyire fekszik az úton, milyen hangja van

- festékvastagság mérő: szépen körbenézni hogy kiderüljön törött-e


- sok hasznos info még itt: [link]


- az újabb autóknál a szakszervízekben tudnak olyat csinálni (bár ez kicsit drágább) hogy a sima állapotfelmérésen kívül kiolvassák a computer adatait. Ez elég sokat elárulhat, illetve a szakszervíz számítógépes rendszeréből is meg lehet tudni mik voltak eddig a kocsival. A VW-nél ez azt hiszem olyan 10e körüli tétel, szóval nem olcsó, de autó árához viszonyítva megérheti...


- megnézni az olajszintet (elegendő mennyiségű, színe és állaga alapján mikor lehetett benne utoljára olajcsere), gumikat (barázdamélység, nem kopott, nincs benne sérülés, milyen márkájú (ha komolyabb akkor valszeg az autóra is áldozott, ha valami gagyi minőség, akkor lehet a kocsira se költött annyi pénzt...), biztonsági őv kopottságát

- meddig van rá műszaki

- vezérműszíj milyen állapotban van

- hány km van benne (bár állítólag a digitálisat is simán visszatekerik --> ne legyen eltérő az óraállás a szervízkönyvhöz képest)



Az hogy eddig szerencséd volt, nem jelenti azt, hogy mindig szerencséd lesz....

2010. nov. 29. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó Válaszoló!


Lehet hogy valóban nem ártott volna konkrétabban kérdeznem,de én mégis csak úgy általánosságban kérdeztem.

Köszönöm neked a hosszú és az egyetlen intelligens hozzászólást!


Az elötted szóló szopjak ki f@szparaszttal nem tudok mit kezdeni,az olyan "no komment" kategória :))

2010. nov. 29. 22:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!