Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Benzinbe +10% gázolaj?

Benzinbe +10% gázolaj?

Figyelt kérdés

Mostanában így használom a robogóm, és azt vettem észre, hogy érezhetően jobban megy, 55helyet 60at. És nyomatékosabb is. Sőt azóta van alapjáratom. Hidegen-melegen is tökéletesen indúl, bár előtte is.


Az egész úgy kezdődött, hogy el kellett mennem egy helyre, ami oda vissza 30km, de éreztem, hogy nem lenne elég a benzin. Így 1literhez öntöttem 1deci gázolajat. Gondoltam azal még +3km-t elmegyek.

Azóta így keverem a benzint és már 4ekm-nél járok.

Mit gondoltok?


2017. ápr. 12. 05:33
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Te is,mert tovabbra sem tudjuk mi ennek a célja vagy értelme....bár szerintem te sem.....
2017. ápr. 12. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Na neked meg főleg nincs fogalmad a motorok működési elvéről.
2017. ápr. 12. 09:23
 13/19 anonim ***** válasza:
Mit lehet erre mondani? Semmit. Használd egészséggel!
2017. ápr. 12. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
79%
Ja értem 12-es....itt mindenki hülye hozzá rajtad kívül.....aztán mégis te vagy aki idejön kérdezni.......de tudod mit sok sikert a kiserletezeshez!mondjuk en a helyedben még egy kis rántott hús alól megmaradt étolajat, nitrohigítót meg szőlő ízű slice üditőt is töltenek a benzinhez,az a biztos.......
2017. ápr. 12. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
92%
Aki azt mondja hülyeség, az nem ért a hozzá :D akkor minek tetted fel kérdést öcsém?
2017. ápr. 12. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
93%

#4

Szép a hablaty a dízel öngyulladásáról, csakhogy a dízelmotorok sürítési viszonya _sokkal_magasabb_ mint egy benzinmotoré, különösen mint egy kétütemű benzinmotoré.

Ilyen sűrítési viszony mellett, amit egy robogó produkál, soha nem fog neked a gázolaj öngyulladással égni. Inkább az okozhat gondot, hogy a benzint begyújtja a szikra, az égő benzin meggyújtja a gázolajat, és mivel a gázolaj lassabban ég, magasabb fordulatszámon az égés időtartama belenyúlhat a kipufogásba, ami nem túl egészséges.

2017. ápr. 12. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Ennyi erővel miért nem csak gázolajat raksz bele? Nem értem....
2017. ápr. 12. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
18%
Igazad van, nem vettem figyelembe, hogy robogó, de hablatynak azért nem nevezném, mivel kopogni ugyanúgy fog. Pláne, ha magas fordulaton húzza neki.
2017. ápr. 12. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Kérdező ha egy kicsit is értenél a belsőégésű motorokhoz, akkor tudnád, hogy ez hülyeség és csak kinyírod a motort. De ha ennyi eszed van, akkor hajrá :)
2017. ápr. 12. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!