Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Benzinbe +10% gázolaj?

Benzinbe +10% gázolaj?

Figyelt kérdés

Mostanában így használom a robogóm, és azt vettem észre, hogy érezhetően jobban megy, 55helyet 60at. És nyomatékosabb is. Sőt azóta van alapjáratom. Hidegen-melegen is tökéletesen indúl, bár előtte is.


Az egész úgy kezdődött, hogy el kellett mennem egy helyre, ami oda vissza 30km, de éreztem, hogy nem lenne elég a benzin. Így 1literhez öntöttem 1deci gázolajat. Gondoltam azal még +3km-t elmegyek.

Azóta így keverem a benzint és már 4ekm-nél járok.

Mit gondoltok?


2017. ápr. 12. 05:33
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
73%
Azt h hülye vagy!
2017. ápr. 12. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
9%
Ártani biztos nem árt neki. Ha meg úgy veszed észre hogy jobb, akkor csináld úgy, mivel a gázolajnak van egy kevés kenő hatása.
2017. ápr. 12. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
88%
Szerencsétlen motor.....
2017. ápr. 12. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
49%
Ártani, nem árt, ahh. Kis szösszenet: mint tudjuk a benzinmotorokban van gyertya, mivel a benzint az gyújtja, ellenben a dízellel, ahol a sűrítésviszony miatt magától berobban, ezért nincs a dízelben gyertya. Na most a benzin oktánszáma, míg a dízelnek cetánszáma van. Az oktánszám arra vonatkozik, hogy mennyire áll ellen az öngyulladásnak, míg a cetánszám, hogy mennyire "hajlandó öngyulladni". Na már most, ha a gyújtás előtt a dízel miatt berobban a keverék ( ebben az esetben nem csak levegő+benzin, de dízel is) akkor nem úgy műköfik ahogy ki lett találva, mert kontrollálhatatlan az égés. Ezt rendellenes égésnek hívják, ha úgy tetszik kopogásos égés és az bizony nagyon nem jó. Lehet, hogy jobban megy, de hogy sokáigeg nem fog, az elég valószínű. Ennyi erővel tankolhatnál bele sokkal kisebb oktánszámú benzint. Arra is kíváncsi lennek, hogyan zajlik egy ilyen tankolás, meg hogy jöttél rá erre. Egy szó, mint száz, ha használni akarod még sokáig azt a motort, akkor ne csináld.
2017. ápr. 12. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Ja, az alját nem olvastam. Hát 4 ezer km után, lassan szerintem jöhet a kopogó hang.
2017. ápr. 12. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Nekem ez a teszt megér majd egy motorfelújítást, bár nem hinném, hogy előbb tönkretenné.


Ebben az évben (30ekm nél)már tervezek egy motorfelújítást, mert már 22ekm-nél járok.

2017. ápr. 12. 08:44
 7/19 A kérdező kommentje:

4es

Valószínű, hogy te ezt már a gyakorlatban tesztelted, hogy ilyen biztos vagy magadban.

Vagy csak elméletben hablatyolsz?

2017. ápr. 12. 08:48
 8/19 anonim ***** válasza:

"Nekem ez a teszt megér majd egy motorfelújítást,"


Most ugy oszinten te ezzel megis mit tesztelsz?hogy mikor hullik atomjaira a blokk?

2017. ápr. 12. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
76%
Ezen nincs mit tesztelni, elmélet, igen, tudja tanultam, olvastam. A konnektorba se nyúltam még bele, de tudom, hogy ott döglenék valószínűleg. Látom az a típusú ember aki csak a maga kárán tanul
2017. ápr. 12. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Ez rossz hasonlat, látom tényleg csak hablatyolsz.
2017. ápr. 12. 09:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!