Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 5 év alatt megspórolt pénzedbő...

5 év alatt megspórolt pénzedből vennél autót?

Figyelt kérdés

Ennyiért vennék új autót, ami nagyon tetszik. Vannak akik megpróbálnak lebeszélni róla, hogy ennyit nem szabad autóra költeni, mert túl sok arányaiban a megtakarításomhoz képest. (Szándékosan nem írok konkrét összeget.)

Én nem érzem soknak. 5 év hamar elszaladt. Ha megvettem belőle az autót, megint félre tudok tenni szintén ennyit ennyi idő alatt, amit meg majd mehet másra...


2017. ápr. 10. 17:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Szerintem is sok. Ha ezután 10 évig használnád a kocsit, majd megint 5 év megtakarításából veszel egy újat, akkor nagyjából a megtakarításod felét autó vásárlásra költöd (maradék értékkel nem számoltam). És ha a fizetésed reálértéke nem változik, akkor a következő 5 évben kevesebbet tudsz félretenni, mivel a kocsit is fenn kell tartanod (ha eddig nem volt).


Persze ez attól is függ, mire kell a kocsi, ha mondjuk enélkül nem lenne munkád, akkor más tészta, de akkor a konkrét összeg is számít.

2017. ápr. 10. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Szerintem csalódni fogsz. 5 év az sok idő aztán ha meg nem válik be a kocsi akkor jön a csalódás.
2017. ápr. 10. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 szántóvető ***** válasza:
vagyis havonta egy százast félre tudsz tenni.hát akkor vegyél,egyébként sem muszáj kp-ra venni.használnád is vagy inkább csak nézegetnéd(birtoklási vágy?)
2017. ápr. 10. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Dehogy vennék. 2-3 havi fizunál többet semmiképp nem költenék autóra. Az is legalább 6 havi megtakarítás.
2017. ápr. 10. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Én most 1 éves megtakarításból veszek autót. Munkába járásra használom majd, amire bőven elég egy 1 milliós autó. Nyáron süti a nap, télen csapódik rá a sós latyak...

Ezt is sajnálnám, ha elverné a jég, hát még egy olyat, amiért 5 évig dolgoztam.


Tehát szerintem nem éri meg, hacsak nincs meg úgymond mindened.

2017. ápr. 10. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
ha havi 20e-ret sporoltál akkor igen, ha 200e akkor nem ...
2017. ápr. 10. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Újat semmiképp, max akkor ha 2 évig kell gyűjtened rá, ami ugye sokkal magasabb jövedelmet jelet. 2-3 éves autót érdemes venni, mert már a legnagyobb értékvesztésén túl van de még mindig újszerű, ha meg volt kímélve. Én is ilyet vettem, 2 évesen 20000 km-rel, most 10 éves, de semmivel nem néz ki rosszabbul mint mikor megvettem. Na jó, csak nagyon közelről.. :)
2017. ápr. 10. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Most is van autóm. 2 évesen vettem, most 12 éves. Tehát tudom mivel jár. És nem jellemző rám, hogy pár évente cserélgessem az autóim. Legalább 10-12 évre terveznék ezzel is.

Nem a lakótelep a panel előtt aszalódik az utcán. Garázsom is van. Jégesőben, tűző napon nekem sem lenne szívem kint tárolni.

100.000-nél kicsit több a havi megtakarításom, de ez abszolút lényegtelen...

Lehet azt nem írtam le világosan, de az autócserével/vásárlással sem nulláznám le fullra a bankszámlámat.

Az autót 200km-re lévő munkahelyem (nem fix hely, néha ide, néha oda kell mennem) elérésére használom jelenleg is, ami tömegközlekedéssel életszerűen kivitelezhetetlen. Céges autót nem, csak üzemanyag hozzájárulást kapok a céges utakra.

Használt autót nem szeretnék. Egyrészt mert abból a típusból amit szeretnék nincs a piacon még túl sok. Valamint ami van az is elég fapados, nem olyan felszereltségű, színű, stb, amit szeretnék. Másrészt látom nap mint nap, hogy egyesek, hogy bánnak az autójukkal. Így még tesztautót sem vennék.

Az hogy új korában 25-30%-kal többet adok érte és hogy X év múlva már csak mennyit fog érni, nem igazán zavar. Nem ettől fogok éhen halni.

Igazán nincs más, amire külön gyűjtenék. Van lakásom, ahonnan 10 éven belül nem valószínű hogy elköltöznék. Emellett van egy örökölt fél házam is. Tehát ingatlancéljaim abszolút nincsenek.

Nem iszom, nem dohányzom. Különösebben nem is járok szórakozni. Nyaralások, világ körüli utak sem igazán hoznak lázba. Nem járok márkás cuccokban. Semmilyen nagyobb extra kiadásom nincs. Szóval gyűjtögethetem a bankszámlámon a pénzt, csak nem sok értelmét látom annak, hogy nem használom arra amire szeretném, hanem úgy csinálok, mintha nem is lenne.

2017. ápr. 10. 20:37
 9/13 anonim ***** válasza:
Ebben az esetben hajrá!
2017. ápr. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Alapesetben szerintem is túl nagy költség, viszont a részletek kifejtése után én is azt mondom, hogy hajrá.


Abban azért legyél 110%-ig biztos, hogy az igényeid (megtakarítási szükségletek) nem változnak a következő 10-12 évben vagy ha mégis, akkor el tudod mosolyogva viselni, hogy az új autó miatt pár millióval kevesebb az aktuálid tőkéd!

2017. ápr. 11. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!