Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Érdemes 2003-as Yamaha R1-et...

Érdemes 2003-as Yamaha R1-et vásárolni?

Figyelt kérdés

Láttam hasonló kérdést de abból nem tudom eldönteni hogy mennyire éri meg ez az évjárat.

Mitől számít sok km-nek egy motor km-e? 30.000 km az még nem sok de mondjuk 50.000 km már igen?

Ha rendben van tartva és tényleg úgy van szervizelve és cserélve minden ahogy kell akkor is sok az 50.000 km mondjuk. Azt már nem szabad megvenni?

Mit tudtok mondani az árról? 1 millió alatt ilyen évjárat?



2017. ápr. 4. 21:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
50k km még egy motorbicikli motorjának is nevetségesen kevés. Ha nincsen rendesen karban tartva akkor 15ezer is sok. El kell menni meg kell nézni, nem pedig a kommentek miatt nemvenni, vagy megvenni.
2017. ápr. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Tudom, tudom. Persze nem emiatt fogok elmenni vagy sem. Csak kíváncsi voltam hogy mit gondoltok Ti. Mert ha azt mondjátok hogy az sok akkor nem indulok el 100-200 km-re.
2017. ápr. 4. 21:16
 3/11 anonim ***** válasza:

14 éves motor ebben a kategóriában idősnek számít én úgy gondolom, nagy teljesítmény, bődületes nyomaték van még a régiekben is, tehát akik már megválnak érte nem hiába teszik, 30e km gyanúsan kevés, hirdetésekben alig pár éves motorokba tesznek bele cirka 20-30ezret, bár lehet csak állt egy helyben és azért annyi amennyi.


Én ennyi idős gépet már nem vennék főleg gyorsaságiban, azt tudom mondani hogy ha van rá mód rakj még a pénzhez és a fiatalabb modellek között is akad olyan ami megáll 1,3 1,5 környékén.

2017. ápr. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Érdemes, a 2003-masok már elég modernek, meg az erő is sokszorosa a szükségesnek benne. Én Suzuki párti vagyok, de el kell hogy ismerjem, a Yamaha nagyon vágja a témát motorkerékpároknál, úgyhogy az egyik legjobb választás. 50-60 ezer km-t egy kihegyezett sportmotor már megérezhet, de ha csak túrázással ment bele, és nem állandó nyélgázon, akkor az sem sok. A 30 ezer km-t semmiképpen nem kell megérezze.
2017. ápr. 4. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Pro és kontra érvek is vannak az évjáratra. Nehéz lesz.:D De mindenképpen köszönöm a válaszokat. Saját bevallásom szerint sem "öreg" még a 2003-as modell. Mondjuk jelenleg egy 1998-as banditot hajtok 56.000 km-rel. Semmi probléma vele. Persze tudom nem ugyan az a kategória, össze sem hasonlítható.
2017. ápr. 4. 21:49
 6/11 anonim ***** válasza:

Ha utánaszámolsz az évi 2300km az 20 alkalommal számolva napi 115km. Életszerű?

Furcsállom, hogy egy 12-15 éves motorban sincs 100 000km :)

2017. ápr. 4. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Akkor nagyon rosszul furcsállod. Nekem egy 98-as er5-ösöm van, valós 29k km-rel.
2017. ápr. 4. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

John.

Ezekkel a motorokkal nagyon keveset megyünk, szinte kizárólag hobbi. Nem melóba járásra, meg ilyesmire vannak használva.

2017. ápr. 4. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Megveheted ha ez a szíved vágya, de ne spórolási célzattal vegyél öreget (seggrakéták között ez már szinte oldtimer) mert arra kell csak igazán borítani rá a pénzt, pedig fiatalon is meglehetősen sokba kerül a fenntartásuk.
2017. ápr. 5. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"John.

Ezekkel a motorokkal nagyon keveset megyünk, szinte kizárólag hobbi. Nem melóba járásra, meg ilyesmire vannak használva."


Nekem szezonban rengeteg ismerősöm jár dolgozni motorral, 600-as gixxer, Hornet, öcsém is nagyon sokszor a Bandittal megy melóba.

De ha megnézed a túramotorokat, azokban sincs magasabb futás egyikben sem. Ha egy nyáron leugrasz Pestről Keszthelyre ötször az önmagában 2000km, beszorzod 10 évvel és paff 20 000 és ez csak évi 5 Bp-Keszthely, semmi extrém túrázás vagy melóba járás.


Én nem motorozok, csak ismerőseim, de én keveslem ezeket a futásokat. :)

2017. ápr. 6. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!