Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az mennyire normális, hogy...

Az mennyire normális, hogy menet közben, kuplung benyomása nélkül is kitudom rakni üresbe a váltót?

Figyelt kérdés
2010. máj. 12. 18:09
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Nem vagyok nő, de te biztosan úgy születtél, hogy a kisújjadból rázod ki az autók működésének mechanikáját, ez esetben én kérek elnézést, hogy elkellett olvasnod ezt a kérdést.
2010. máj. 12. 18:34
 12/17 anonim ***** válasza:
79%

Kérdező ne pattogj, van jogosítványod, tanultál műszakit, akkor tudnod kéne! Nem az ujjadból kell szopni, hanem odafigyelni amikor tanítanak! :)


A felháborodott hölgynek üzenem, hogy a degradál szó leminősítést jelent, tehát a "leleminősíteni" használat helytelen, bár ezt sokan nem tudják! Tehát csak simán "degradál" a helyes használat!


Nem bántásból mondtam... A női sofőr dolog, meg ártatlan tréfa volt, nem kell rögtön lincselni :)

2010. máj. 12. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Azért azt megnézném, hogy jogosítvánnyal rendelkező egyén tudja, hogy az autót menet közben kuplung nélkül is ki lehet venni üresbe.
2010. máj. 12. 19:03
 14/17 A kérdező kommentje:
*hány* jogosítvánnyal....
2010. máj. 12. 19:04
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes, hogy sokan hülyének nézik a nőket. Pedig sokkal inkább nem rossz sofőrök, mint amennyire kíváncsiak. Ha a kérdező nem mondta volna meg, hogy nem nő, akkor is biztos lettem volna benne - ugyanis a legtöbb nőt egyáltalán nem érdekli, hogy egy jelenség mögött milyen (fizikai) magyarázat van.


Ha pedig nem figyelt az autós oskolában, hát nem figyelt. Attól okosodik, ha megkérdezi, és normális választ kap. Ha válasz helyett lehülyézzük, buta marad, az meg nem volna helyes. (Különben nem mindenütt tanítják, nekem is "maszekba" mondta el az oktatóm, amikor megtudta, hogy Trabantot fogok hajtani, hogy mi a teendő, ha "kiakad" a kuplung.)

2010. máj. 12. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

A konkrét gépjármű rongálást még a műszakin nem oktatják.

Egyébként ezt a váltást a régi nem szinkron váltós teherautókon (pl. Csepelek, ZIL-ek) használták az öreg szakik. Fülre, megérzésre jobban váltott némelyik mint más a modern tengelykapcsoló használatával.

2010. máj. 13. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
65%
Kicsit eltertetek a tematol. Ki lehet uresbe tenni, de joval nagyobb ero kell hozza, mint kuplungal.
2010. máj. 13. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!