Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik autót válasszam?

Melyik autót válasszam?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Autóvásárlás előtt állok és két tipus között nem tudok dönteni.


Az egyik egy Audi A3 1,6 vagy 1,8 még nem tudom. A másik pedig Golf IV ugyan ilyen vagy hasonló motorkapacitással.


És ami miatt ide irok, hogy melyiket olcsóbb fenntartani, melyikbe olcsóbbak azok az alkatrészek amelyek sűrűn romlanak, kopnak el és természetesen melyik autó alkatrészei adják fel előbb a szolgálatot?


Előre is köszi a válaszokat.



2017. ápr. 2. 01:14
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Talán 1.9 motor is oké.
2017. ápr. 2. 01:16
 2/13 msebi06 ***** válasza:

Nem tudom mekkora távokat teszel meg vele, attól is függ, hogy diesel vagy benzin. Az 1.6os jó motor úgy tudom, az 1.8-asról nincs infóm.

Ha megfelelő a diesel, akkor 1.9TDI-t venném, szerintem az egyik legjobb motor, ezt tapasztalatból is mondom. Persze ebből is ki lehet fogni rossz állapotút, jól át kell nézni vásárlás előtt.

2017. ápr. 2. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Kb egy árban vannak az alkatrészek.

1.6 8V jobb mint a 16V, de mindegyik nagyon szereti enni az olajat!!! Kopottabb motornál 0.5-1l/1000 km. A váltó szeret szétesni.

Pillangó szelep gyakran leragad. AGR-el is szoktak gondok lenni

Az 1.8 úgy tudom normál mennyiségben fogyasztja. Nem szoktak alapjárat problémái sem lenni.


1.8 turbót sem hagynám ki a sorból.

1.4 viszont már gyenge hozzá

2017. ápr. 2. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Igazából 1.6 és 1.9 között szeretnék venni a benzin meg a diesel között nem tudom mi a különbség csak annyit, hogy a diesel olcsóbb de a benzinnel nincs gond télen hideginditással.


Engem tényleg csak az alkatrész költségek érdekelnek jobban hogy egy A3 vagy egy GOLF IV-el járok jobban alkatrész árai miatt, alkatrészek időtállóságuk miatt stb


mert például ha a golfnak 2 havonta kell cserélni az olajszűrőit és 2 havonta ráköltök pl 20 ezret viszont ha az a3-ét csak 3 havonta kell cserélni és 23 ezer akkor nyilván jobb.. ezek fantázia árak csak példából irtam a lényeg kedvéért. nem nagyon értek sajnos hozzájuk friss a jogositványom is.


Szerintetek melyikkel járnék jobban mint pénzügyileg mint időtállóságilag?


Mondjuk 1.9 benzin golf4 és 1.9 benzin a3-mat nézve

2017. ápr. 2. 14:23
 5/13 anonim ***** válasza:

Azt hogy mennyit kell ráköltened, többnyire csak az előző tulaj hanyagságán\ sóherségén múlik.

A VW dieselek sokkal jobbak mint a benzinesei.

A két autó megegyezik motorikusan és hajtásilag.


1.6 8v kb 8.5 litert eszik vegyesen, a 16v inkább 9.5.

Az 1.9 TDI 5.5. Azaz kb 3.5 litert spórolsz 100 km-ként, de emiatt ne érezd jól magad mert a fennmaradó összeget nyugodtan félrerakhatod a javításokra.


Havi 1400 km alatt megspórolt összeg már kb fedezi az autó éves javítási költségeit, amelyeket egy benzinesen is kellene javítani (kötelező szervizek, futómű, fék..). Vagyis ha a diesel befecskendező rendszerrel nincs probléma a benzineshez képest szinte 0-ra jön ki az éves fenntartása + biztosítás, teljesítmény adó és tankolás.

Viszont ha valami hiba lesz az adagolóval az egyből 50-100000 közötti tétel, porlasztócsúcsok cseréje kb 40000/ garnitúra. A dieseleknél gyakori a hengerfejrepedés ez hiba alapján kb 80-160000 maszeknál.

És végül ott a turbó, felújítva szereléssel együtt kb 120-150000 (ilyen a benzinesen is lehet).

Na ezek a dolgok nem szoktak egyszerre előjönni :)


A saját tapasztalatom: évi 17000 km-el a diselemet olcsóbban tartom fenn mint az előző 1.8 benzinesemet, ha az üzemanyag költséget is figyelembe veszem.

2017. ápr. 2. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm kielégitő volt viszonylag. elég komoly árakat irtál. kicsit megijedtem de azért még érdekel ez a dolog.


Szerinted vagy szerintetek A3 vagy GOLF4?

2017. ápr. 2. 19:50
 7/13 anonim ***** válasza:
Mindkettőből elég sok van, de talán golf nagyobb tömegcikk. Én nem bírom, ha minden sarkon szembe jön egy ugyanolyan autó, ami alattam van. Én A3-ra szavaznék.
2017. ápr. 2. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Én a golfra szavaznék, éppen amiatt mert tömegcikk. Így rengeteg a bontott alkatrész is hozzá.

Egy jó állapotú tdi kb 8-900000 körül mozog, érdemes a jól karbantartottakat keresni, hosszú távon megtérül a plusz befektetés.

Karosszéria legfőbb típushibája az első sárvédő és a küszöb találkozásánál rohad, rendszeresen kell takarítani a dobbetét alatti koszt

2017. ápr. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Nekem is jobban tetszik az audi csak nagyon sokat mondták, hogy a " gatyám is rámegy" vegyél golfot azt olcsó javittatni..
2017. ápr. 3. 10:23
 10/13 anonim válasza:

Szia!

Nekem is A3-om van.

Az alkatrészek árai ugyan ollyanok mint a golfé,hiszen egy cég gyártja.Ugyanaz a motor,váltó,fék,és futómű alkatreszek.

2017. ápr. 3. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!