Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van valakinek tapasztalata...

Svob kérdése:

Van valakinek tapasztalata LED-es H7 fényszóró "égőről"?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy az izzós H7-es fényszóró foncsorba rakok H7-es LED lámpát akkor rendes, ugyanolyan megvilágításképet kapok?

Illetve legális az izzósat kicserélni LED-esre?


2017. márc. 13. 23:55
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Így van!

Viszont a technika már tart itt. De azok gyári lámpatestek, amik eleve ledre lettek tervezve. Oda világít ahova kell, olyan a vetítési képe, amilyennek lennie kell. Mérnökök tervezték, tesztelték, nem kevés pénzért.

Nem egyenértékű azzal, hogy a Pista a H7-es halogén helyére beteszi a kínából rendelt ledet.Nem lesz tökéletes a vetítési képen, a fénykibocsájtás tuti hogy nem század milliméterre ugyan ott lesz a lednél, mint ahol a wolframszál volt, stb.

Ha innen nézzük, azért jó hogy van valamilyen szintű szabályozás és nem világíthat boldog boldogtalan mindenféle bazári cuccal.


A fogyasztásról meg annyit, hogy igen, elméletileg kevesebb vele a fogyasztásod. A gyakorlatban ez a spórolás 100km-en az egy deci közelében sincs. Pár millilitert megspórolsz. De ennél sokkal több múlik a körülményeken és a vezetési stíluson.

2017. márc. 14. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Ez a sokledes led ami a TC cikkben van, na az az ami semmire sem jó. (lásd a vetítési képet)

Egy ledes fényforráshoz kell ugyebár egy jó projektor is (mert alapvetően ki fogja égetni a szembejövő retináját a foncsor, meg lehet nem is bírná)


https://www.youtube.com/watch?v=8MB3hYI6YtY

Philips P6 LED + egy meg nem nevezett projektor (de mintha egy morimoto h1 lenne)

2017. márc. 14. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 Beviz Elek ***** válasza:

#11

Értem én hogy tilos, de azért leírnám a véleményemet NEM kötözködési szándékkal.


Tehát máshogy bocsájtja ki a fényt, más lesz a vetítési kép, tiltsuk be. A rosszul beállított gyári fényforrás is tud vakítani. A jól beállított gyáritól eltérő fényforrás is tud vakításmentesen működni. Talán nem ugyanolyan lesz a vetítési kép, de ha a használója jobban lát vele és emellett nem vakítja a többieket, akkor miért baj?


Mi a helyzet az olyan alkatrészekkel amik az egyik országban korlátozás nélkül, a másik országban csak hosszadalmas papírmunkával építhetőek be?


Az autóm könyvébe 20 éve azt írták hogy 10w40 olajat tegyek. A 0w40 sokkal jobb, ajánlástól eltérőt teszek bele.


A dobozos kólának van füle, de mi van ha konzervnyitóval akarom nyitni és pohárból iszom utána?


Szóval ezzel csak arra akartam kilyukadni, hogy nem feltétlenül rossz ami tilos, nem feltétlenül veszélyes amit az eredeti elképzeléstől eltérően használunk.

2017. márc. 14. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

A rosszul beállított gyári fényforrás is vakít, viszont rosszul beállított gyári fényforrással el sem indulhatnál illetve műszakin is meg kellene buknia.


Nézd meg a korábban linkelt TC cikket, de más helyeken is foglalkoztak ezzel, sok esetben annyira rossz a vetítési képe, hogy semmit nem látsz vele.

Az igényesen megépített ( mint az utolsó videóban a P6 ) az már teljesen jó, de mint írták az egy vagyon.

A csilicsáré 3$-os aliexpresses meg ebayes vackok felejtősek. A tied már nem a legolcsóbb volt, lehet az már elfogadható passz.


A miértekre meg az a válasz, hogy miért nem rakhatok bukócsövet a kocsiba, nyomhatom fel 500 lóra és miért kell ilyenkor már betartanom a sebességhatárokat? Mert ez a szabály. :)

2017. márc. 15. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Beviz Elek ***** válasza:

Nekem ilyen van: [link]


Ismerem az occó kínait ami a TC cikkben van, nekem is volt a ködlámpában (igen, a ködlámpás hü yegyerekek táborát gyarapítom), most éppen egy saját megoldást építgetek hogy legyen szuper nappali menetfényem ködlámpa nélkül.


De térjünk vissza egy minőségibb LED-hez. Értem hogy tilos, értem az okát, csak itt legfőképpen nem a változtatáson múlik a dolog, hanem a tulaj igényességén. Van aki kiszereli a lámpát mert miért ne, trehányan visszarakja, majd kisüti a többiek szemét. Én bevarázsoltam a xenont, egyelőre semmilyen magasságállítás nincs benne, de volt türelmem beállítani és nem vakít. Akkor sem vakít ha 150kg-t rakok a csomagtartóba, ugyanis a házilag berakott ültetőrugók miatt nem ül meg a hátulja (tesztelve)



"A miértekre meg az a válasz, hogy miért nem rakhatok bukócsövet a kocsiba, nyomhatom fel 500 lóra és miért kell ilyenkor már betartanom a sebességhatárokat? Mert ez a szabály. :)"

Hát ezaz... csak Magyarországon nagyon szigorúak a szabályok, máshol sokkal lazább és ott sincs semmi baj, működik a dolog.

2017. márc. 16. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!