Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van valakinek tapasztalata...

Svob kérdése:

Van valakinek tapasztalata LED-es H7 fényszóró "égőről"?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy az izzós H7-es fényszóró foncsorba rakok H7-es LED lámpát akkor rendes, ugyanolyan megvilágításképet kapok?

Illetve legális az izzósat kicserélni LED-esre?


2017. márc. 13. 23:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Tuti nem kapsz ugyanolyat. Ha nincs az izzón jóváhagyási jelölés akkor felejtős ( és azon tuti nem lesz ).
2017. márc. 13. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Beviz Elek ***** válasza:

A kollégám nagyon elégedett vele. Passat B5.5, projektoros lámpában H7 LED, 8000Lumen (a pár).


Nekem reflektorban van H1 20000Lumen (a pár), nagyon komolyat világít, éjszaka látom ha a katicabogár előttem van az úton (füstfóliás lámpa). Egy hátránya hogy eddig tetszett a 6000K xenon, de ha most lekapcsolom a refit, akkor elég gyenge a világítás... :D


Fontos hogy ne a gagyit vedd meg, 8000+ Ft/pár.

2017. márc. 14. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Elméletileg nem cserélhetnéd a sima izzót LED-re hiába jobb. A rendőr simán megbüntethet ha akar
2017. márc. 14. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Az a gond, hogy a normális LED-es égő az 30.000 körül van. (pl Philips P6) Ezekkel a sok ledes csili vili cuccokkal sokra nem lehet menni, ha látni is akarsz.
2017. márc. 14. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

30.000 az nem is vészes. Tavaly cseréltem a xenonban fényforrásokat és az is 25 volt, úgy hogy "autós hétvége" akció keretében rendeltem a közismert izzós oldalon.

De ha a legolcsóbb gagyi kínait veszem, az se állt volna meg 10-15/pár alatt.

Egy a bibi ezekkel a ledekkel: ha nem gyárilag ledes lámpatestbe teszed, hanem halogént akarsz kiváltani vele, az teljes mértékben illegális.

2017. márc. 14. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Nem tudom miert lett ekkora divat ez a ledezes,főleg mivel mindegy,hogy a gagyi kínait vagy a horrodragat veszed,ha a lampa test eredetileg nem erre lett kialakitva semmivel sem lesz jobb.....legfeljebb a lanyok bugyija lesz nedves tőle a disco előtt....
2017. márc. 14. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Nem menőzni akarok vele, csak a LED-es elvileg tovább bírja, és nem terheli annyira az aksit és generátort, elvileg a fogyasztás is valamivel csökken.

Nem Xenon lámpás hanem sima halogén a lámpatest.

Sajnos én is úgy gondoltam, hogy nem legális ahogy többen írtátok, de konkrét jogszabályra utaló választ sehol nem kaptam eddig.

Mondjuk nem tudom a sok újítást miért tiltják ennyire, ha azok az eredeti paramétereket tudják, és spórolni, környezetterhelést lehetne vele csökkenteni.

Ilyen volt régen a pótféklámpa. Ha valaki felszerelte akkor rögtön büntetett a rendőr. Ma meg alap, és hasznos is mert ha az autók olyan közel mennek egymás mögött akkor is látni a szélvédőn keresztül. És most jönnek "divatba" a ködzáró lézer fények, amik az autó mögé 2-3 méterre lefelé irányuló lézerfüggönyt bocsát ki, ami egész jól megvilágítja a ködöt. És gondolom ez sem legális (még).

Egyébként kínai LED lámpákat kb. 10 ezer körül lehet kapni párban aktív(ventilátoros) és passzív (hűtőborda) hűtéssel is.

2017. márc. 14. 13:47
 8/15 Beviz Elek ***** válasza:

A jogszabályokra nem tudok mit mondani, én kicseréltem és kész.


Árban nekem is 10 környéke volt 3 év garanciával. Semmivel nen fogyaszt kevesebbet (az enyém), 55W/db

2017. márc. 14. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Azért tiltják mert a halogen vetítési képére csinálták a fenyszirodat. Ha lehetne ledbol olyat csinálni akkor az is jó lenne de a technika nem tart ott.


Úgy képzeld el hogy ez optika mint a nagyi szemuvege. Neki jó, de másnak lehet hogy pont másfajta kell és semmit se fog látni vele. Itt a szemüveg a fényszóró optikaja.

És nemvcsak az a fontos hogy te láss, hanem az is hogy a többiek is. Életek múlnak rajta, nagy cégek milliárdokat ölnek a fejlesztésbe, ez nem olyan hogy bemész a garázsba és feltalalsz egy jobb dolgot.

2017. márc. 14. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Igaz ez H4-ről szól, de a lényeg ugyanaz:

[link]

2017. márc. 14. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!