Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » MIÉRT nem tiltják be a NAGYON...

MIÉRT nem tiltják be a NAGYON hangos motorokat?

Figyelt kérdés
Szerintem magatoktól is tudjátok pontosan, hogy mire gondolok.. Van ahol azt is megtiltják hogy vasárnap füvet vágjunk mert az a pihenőnap és ne hangoskodjunk. Akkor a motorokkal mi van?
2010. máj. 10. 16:59
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Speciel én is ülök motoron olykor, és még annak a hangját is utálom, amin ülök. Ha pávázásra adom a fejem, hétszentség, hogy nem hanggal fogom csinálni, hanem összespórolok egy olyan gépre, aminél rágondolok a gázkarra, és eltűntem, te meg nem hallottál a lánc surrogásán kívül szinte semmit, olyan halk. (Láttam már ilyen gépet, és valóban a LÁTTAM a jó kifejezés, mert gyakorlatilag nem hallottam. :P)
2012. aug. 29. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 Om3ga válasza:
100%
Tudom kicsit régi a téma, de elárulom, hogy miért használnak hangos kipufogót. Ugyanis köztudottan a motorosokat NEM LÁTJÁK. Mindenki erre hivatkozik miután kifordult egy motoros elé....nem láttam. Sokat érünk utána már vele. Ha nem látsz...ha nem tudsz 2-szer körbenézni, akkor majd fogsz hallani. Ez nem arról szól, hogy milyen hangosak és ezáltal milyen menők vagyunk...nem...csak továbbra is élni szeretnénk.
2015. márc. 16. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:

@10 Magad nevében beszélj. "utálhatjuk de természetes emberi érzés ez.. kitűnni így vagy úgy" egy ember aki meg van elégedve magával, az nem akar kitűnni, és ha mégis (nincs baj azzal) akkor sem feltétlenül a zajkeltéssel. Az hogy te szereted a hangját oké, mindenkinek vannak mániái, ez se baj. De hogy természetes? Nem... És nem is normális.

@Om3gá-nak meg annyit, hogy ez jogos, de kétlem hogy ne hallanád ha egy ilyen elmegy melletted, bár pár alkalom után még lehet is mert ettöl leszel halláskárosult. Meg azt is kétlem hogy a többségnek ez lenne az érve. Szimplán csak "szeretik a hangját" vagy megy a flex. Ha jól értem a motorok (többsége?) gyárilag nem ilyen hangos. Ezek szerint egy normális (elnézést, hogy ne legyek bunkó, átlagos) motoros is szétkapja a motorját hogy hangosabb legyen? Hogy észrevegyék az autósok? Egy olyan aki azt se tudja hogy kell? Hagyjuk már... Értem én hogy nem vagyok motoros, nem látok bele ebbe annyira.


Én csak annyit tudok, hogy a belvárosban lakok és szétmegy a fejem ettől, és nappal még elmegy de késő este is megy úgy hogy másnap meg dolgozna az ember. Mentőállomás mellett lakok és egy-kettő hangosabb mint egy mentőautó. Ami már a vicc kategória. (Arról nem is beszélve hogy rajokban jönnek mint a sáskák, és megy a kekeckedés hogy kinek a nagyobb, tinédzserek alá nem kell motort adni) Fele olyan hangos is elég lenne, ha csak arra megy hogy az üres utcán este 11kor az egyetlen autó meghallja és talán nem kelne fel a fél város rá. Aki azt nem hallja meg annak lehet elvenni a jogsiját azon nyomban, mert az már süket.

2021. máj. 21. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!