Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel Astra K 1.4 100 Le vagy...

Opel Astra K 1.4 100 Le vagy Mazda 3 1.5 Skyactiv 100 Le?

Figyelt kérdés
Hosszú távra szeretnék egy megbízható autót venni. A szalonban szinte ugyanannyi összegbe kerül az új Mazda mint az Opel. Melyik a jobb autó a kettő közül? Szeretném nagyon sokáig megtartani, igazából addig, amíg műszakilag okés a kocsi, ezért szeretnék minél megbízhatóbb autót venni. Sosem volt japán autóm, a Toyotáról hallottam, h jó, de az nem tetszik. A Mazdák milyenek megbízhatóságban?
2017. márc. 7. 19:07
 1/7 anonim ***** válasza:
76%

mazda



a japán kocsik megbizhatóbbak

2017. márc. 7. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is néztem már mind a kettőt. Igaz az Opelt 1.6T motorral. Utóbbira van kb 1 millió forint kedvezményem a listaárból, így lényegesen olcsóbb lenne hasonló felszereltséggel.

A mostani Mazdák nem tudom milyenek, korrózióvédelem szempontjából. A régebbiek eléggé rohadtak. Ez egy kicsit eltántorít tőle. Pedig tetszik nekem is az új 3-as.

2017. márc. 7. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A korróziós problémán sikerült túllépniük, ma már nem rohadnak a Mazdák. Nem gondolnám, hogy a kettő közül bármelyikkel idő előtt probléma lenne. Vedd meg nyugodtan azt, amelyik jobban tetszik.
2017. márc. 7. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Mindegyik jó, főleg, ha új, de a japán autók általánosságban megbízhatóbbak. Mazdáról elterjedt, hogy rohadásra hajlamosabb. Régebbi modellekre ez igaz is volt, az újakról nincs információm. Opel alapvetően jó, de a régebbi példányok abból is rohadtak.


Én a Mazdát vennél, mert szerintem szebb, és motorikusan is jobb lehet.

2017. márc. 7. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mi is néztük mind a kettőt, és arra jutottunk, hogy a Mazda szebb, de az Astrában több a használható hely, és nekünk az fontos.

Aztán a vége az lett, hogy vettünk ismerőstől egy használt Octáviát (alapvetően félek a használt autóktól, de ez egy más szitu volt). Na ebben van hely bőven.

2017. márc. 7. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

nekem 6os mazda van 2.5ös motorral. semmi bajom vele, igaz 40e kmnél járok csak.. Én azt javasolnám, bár az opelt nem ismerem minőségileg.


Fogyasztásban a kettő ugyanott van, talán fikarcnyival jobb a mazda, de pár deci nem számottevő (netes kb 50-50 autó átlaga alapján nézve, meglepő mert majdnem annyit eszik mint a 2.5ösöm, sőőt ahogy nézem a legjobb a G120 2 literes motorral), de a mazda egyszerűbb motor megoldása szerintem tartósabb lehet..


Szóval én a mazdára szavazok, nekem bevált

2017. márc. 7. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen, K Astrában az 1.4 szívó benzines 100 lóerős motor tény, hogy a legolcsóbb, de nem a megoptimálisabb.

Az 1.4T 150Le-t és 235Nm-t tud, katalógus alapján 4,9-5,1-es átlagfogyasztással.

A szívó 1.4 100Le, 130Nm és emellett 5,4-5,5-ös az átlagfogyasztása.

2017. márc. 8. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!