Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vezetési élmény. Csak én...

Vezetési élmény. Csak én vagyok így?

Figyelt kérdés

Mostanában sokat olvasgattam itt GYK-n és azt vettem észre, hogy a legtöbben kerülik a hátsókerék meghajtású autókat. Ha valaki olyat ír, hogy egy ilyennel élvezetes a vezetés, akkor szépen le van pontozva, minden egyes alkalommal. Ez miért van így? Nálam alap a hátsókerekes autó, ha élvezetesen szeretnék menni. Eddig amiket próbáltam elsőkerekesek, azok közül a Ford Focus volt a legjobb, de még az is messze volt az igazán élvezetestől. Utoljára egy Audi Coupé-t vezettem, hiába volt 180 valahány Lóerő, ~80 km/h alatt, vagyis amíg eltudtak pörögni a kerekek addig halott volt, normálisan kanyarodni nem lehetett vele nagy gáz adására (brutálisan alulkormányzott lett, teljesen eltekert kormánynál is szinte egyenesen ment). Nagyobb sebességnél már jó volt, bár a kanyarsebessége nem volt valami meggyőző.

Ezzel csak én vagyok így? Nem tudom, hogy lehet élvezni egy ilyen autót, bár az tény, hogy egyenesben jól megy egy elsőkerék meghajtású is (ha van benne elég erő), de kanyarok nélkül egy idő után nagyon unalmassá válik, legalábbis nálam.

Persze, egy versenyautónál ennyire már nem érződik (ez látszik a köridőkben is), de most utcai/minimálisan módosított autókról van szó.



2017. márc. 5. 18:13
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Reszketni? Sosem reszkettem még. Az az 5 km/h rátartás nálam mindig megvan, épp ennyi kell sokszor ahhoz, hogy a saját sávomban tudjak maradni, mivel sosem lehet tudni hogy mikor és honnan jön valaki.

Azért is vezetek így, mert különben rohadtul unalmas. Az a típus vagyok, akinek a kedvét könnyen el lehet venni mindentől értelmetlen/unalmas dolgokkal. Próbálok mindig kulturáltan vezetni, de sajnos nem mindig jön össze. Emiatt is, idegen utakon nem szeretek vezetni, egy kínszenvedés számomra a sima autózás (már ha én vagyok a sofőr). (Amit tudtam már kipróbáltam, elmentem pályanapokra, különböző amatőr versenyekre, hogy hátha "majd ott kivezetem magamból ezt a vágyat", de nem jöttek be, közutakon utánuk sem bírtam ki a szép lassú kocsikázást.)

2017. márc. 5. 22:14
 12/13 A kérdező kommentje:
#10: Ez így nem feltétlenül igaz. Mindegyik autóm alatt viszonylag nagy mértékben előfeszített asszimetrikus Sperr differenciálmű van. Csúszáskor egy dolgot nem szabad tenni, elvenni a gázt, mert csak még jobban meg fog indulni a hátulja.
2017. márc. 5. 22:27
 13/13 anonim ***** válasza:

Én nagyon szerettem volna egy benzines, hátsókerekest, de mindent átgondolva a következő autóm egy elsőkerekes tdi lesz. Sajnos sokat ingázok, napi járósnak pedig luxus lenne egy benzintemető.

De ha addig be nem tiltják, vagy fel nem fordulok, lesz egyszer egy hátul kaparós hobbi autóm.

2017. márc. 5. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!