Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért jó a nappali menetfény?

Miért jó a nappali menetfény?

Figyelt kérdés

Ez jó vagy nem?



Melyik a jobb?


[link]



[link]



[link]



[link]



[link]



2017. febr. 28. 16:05
1 2
 1/14 Vortrex ***** válasza:
100%

A menetfény akkor világít, ha nincs felkapcsolva a tompított. Azért jó, mert városon kívül nappal is kötelező a tompított fényszóró használata és így nem tudnak érte megbüntetni, meg sokkal észrevehetőbb is lesz tőle az autó.


Én nem adnék ki érte sok pénzt, nekem bőven elég lenne egy lökhárítóra szerelhető max 10ezerér

2017. febr. 28. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Szerintem egyszerű divat. Egyébként utálom, mert bántó a led fénye. Sokkal jobban zavar, mint a tompított fényszóró. Egyik nap anyáztam, hogy ki jön mögöttem homasitás xenonnal és menetfénnyel, mert szarrá vakított a visszapillantóban. Aztán kiderült, hogy egy gyári G osztály volt.
2017. febr. 28. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
A legtöbb ember semmi másért nem rakja fel, csak azért, mert jól néz ki a karácsonyfa... Egyébként aki sokat megy annak még hasznos is lehet, mert nem ég ki olyan hamar a tompítottja.
2017. febr. 28. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

A láthatóság növelése miatt jó a DRL.


Apróbb előny, hogy kevesebb teljesítményt vesz fel, mintha a tompított, első/hátsó helyzetjelző és belső világítások is aktívak.

2017. febr. 28. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
66%

"mert városon kívül nappal is kötelező a tompított"


Ez így nem igaz. Tompított VAGY nappali menetfény kötelező.

2017. febr. 28. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
57%
mert nem kel kapcsolgatni a világítás és nem marad rajta és meríti le az akkut
2017. febr. 28. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2017. febr. 28. 19:25
 8/14 anonim ***** válasza:

Igazából a legnagyobb előny, hogy keveset fogyaszt. A két tompított 120Watt, a két DRL meg max 10. Az áramot is üzemanyagból kell előállítani.


Láthatóság szempontjából a DRL fénye ugyanolyan jó, mint a tompított.

2017. márc. 1. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
vagy sokkal jobb... Persze a rendes, E jeles menetfényre értem.
2017. márc. 1. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Kíváncsiságból kiszámoltam, elvileg olyan 1200 üzemóra (~60000 km) körül térül meg a DRL, ha folyton világít, és a tompított is folyton be lenne kapcsolva. Papíron a LED-ek élettartama ennek többszöröse, de a gyakorlat ezt nem igazán támasztja alá. Szóval a fogyasztás miatt nem biztos, hogy megéri.
2017. márc. 1. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!