Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Svájcban meghúztam egy parkoló...

Svájcban meghúztam egy parkolóban egy autót, de nem láttam rajta sérülés és elmentem, mit tegyek?

Figyelt kérdés
A saját autóm meg sem néztem (kezdő sofőr), de itthon vettem észre hogy behorpadt az oldala és megrepedt a spoiler. A parkoló autó magasabb és komolyabb autó volt, a hátsó kerekével intézhettem el a sajátom. De mivel úgy tünt h az övében nem lett kár, gondoltam az enyémben sem (hülye logika) ezért hazajöttem Németországba. Most föl kellene jelentsem magam?

#parkoló #parkolás #meghúztam egy autót.
2017. febr. 22. 14:30
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Kérlek, oszd meg velünk a videót (például YouTube-on keresztül, privátként).
2017. febr. 22. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
miert nem irtal egy cetlit es raktad a szelvedojere a telefonszamoddal? en egyszer ezt csinaltam es kifizettem az altalam okozott 20ezer ft-os kart.
2017. febr. 22. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Mivel nem láttam hogy okoztam volna, itthon tudatosult bennem hogy valami biztosan lehetett. Így utólag sajnálom, hogy nem vártam meg a tulajt, lényeg h nagyon nem értek a balesetekhez, nem tünt föl hogy részese, sőtt okozója vagyok. Természetesen kifizetném, igaz Svájcban vagy Németországban egy karcolás vagy horpadás is 1000 eurónál kezdődik. A sajátom már fölmérettem itt 1000 euró lenne, mert mindent cserélnének, Német szokás, otthon pedig 60 ezerért helyrepofozzák. Az autó telejes értéke 1800 euró volt, így hogyan fizetnék már egy horpadásért 1000-et. De mondtam teljesen lényegtelen a saját peoblémám, akkor van gáz ha neki is azt okoztam, mert akkor ugye javitási költségek (mondjuk van biztosítóm), amellett pedig pár száz eurós Svájci bírság a cserbenhagyásért. De mindennek az essenciája hogy tényleg nem tünt föl hogy meghúztam, bármennyire is hihetetlen.
2017. febr. 22. 18:45
 14/20 A kérdező kommentje:
Most ugye mivel már késő, várom a következményeket, amik nem is igazán tudom mik lehetnek és talán az egy hetes jogsival komolyabbak is akár.
2017. febr. 22. 18:58
 15/20 anonim ***** válasza:

Németországban, sőt, Svájcban is vannak szerelők, nem pedig csak alkatrész cserélők, nem muszáj mindent kicserélni.

És nem tudom mitől félsz mostmár, nefélj, nem fog megkeresni a svájci tulaj Németországban.

2017. febr. 22. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Ha rendszám után azonosítanak, akkor nem kell ő személyesen megkeressen. Igaz azt hiszem tanúk is kellenek. A videón sem látszik hogy az övében kárt okoztam volna, de nem ugyanaz, ha meghúztam a festéket is már sajnálatos és szégyelhetem magam nyugodtan, ami megvan. A másik dolog pedig, pappírom kellene legyen a horpadásomról, ha megállítanak igazoltatni és észreveszik, magyarázkodhatom. Gondoltam várok 1 hónapot, ha addig sem jön haza semmmi akkor, el kellene játszanom hogy meghúztam a garázzsal, igaz nincs garázsom :-)). De nem messze van egy gazda, ismerős, annak "meghúzathatnám" a traktorával. A másik vicces dolog pedig, hogy talán az OTP-s bankártyám ott felejthettem matrica fizetéskor, még nem biztos, de azóta nem találom. Ha rendszám megmaradt, nem hinném hogy sokan fizetnek magyar bankkártyával...
2017. febr. 22. 19:15
 17/20 anonim ***** válasza:

"A másik dolog pedig, pappírom kellene legyen a horpadásomról,"


Hogy micsoda??? :))))

2017. febr. 22. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Ha megütöd az autó pappírod kell legyen róla rendőrségtől vagy valahonnan, hogy miként történt, másképp ha megállít a rendőr gázban vagyok. Németországban így van, még ha a garázsomnak is megyek neki jelentenem kell.
2017. febr. 23. 20:42
 19/20 anonim ***** válasza:
Igen? Itthon ha pl. be van horpadva a jobb első ajtó és van egy szép nagy karc a hátsón akkor is tovább engednek (tapasztalat). Akkor ez most azt jelenti, hogy valamiben jobb Magyarország rendőri tekintetben mint Németország? Ennek ki kell kerülni minden újság főcímlapjára!
2017. febr. 24. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Nem jött felszólítás vagy bármi más, megúsztam.
2017. jún. 25. 19:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!