Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mellé nyúltam ezzel az autóval...

Mellé nyúltam ezzel az autóval vagy ez normális?

Figyelt kérdés

3 hónapja vettem egy Opel astra F 1.4-es 2001-es X14NZ motorkódú járgányt . Leírom az eddigi szervizeimet :


Maga az autó : 380 000 Ft

Első nagy szerviz : 80 000 ft vezérlés szűrök olajok meg 1-2 tömítést kellet rajta cserélni

4 téli gumi : 50 000 Ft (kaptam hozzá 4 nagyon jó nyári gumit azzal hoztam el )

A kipufogom szét van rohadva és nincs benne katalizátor ha mindent kicserélek ott akkor 90 000 ha katit nem rakatok bele 45 ezret mondtak hogy rendben rakják új hátsó és középső dobbal


Már megtettem vele 6000 kmert jön megy ahogy a dolga és azt mondta az autó szerelő amikor ott volt hogy egyenlőre ennyit kellet rajta csinálni mondta majd vizsga előtt hozzam vissza azt ennyi lesz valszeg .. És hogy nagyon mellé fogtam ezzel az autóval vagy ennyi az annyi és ez így történik ? Életem első autója és bele vagyok szerelmesedve de azért érdekel hogy kívül álló mit mond :D (hozzátartozik a dologhoz hogy igaz nincs benne szervó aminek annyira nem örvendezek de cserébe menő királykék színe van és van benne 6 pioner hangszóró és egy sony fejegység amit az előző tulaj rakott bele és rohadás jól szól :D )



2017. febr. 17. 09:22
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Astrák nagy része rohad, a kipuffcsere várható volt. Azon kívül a többi az alap szerviz minden (20 éves) kocsinál.

Eddig még nem igazán nyúltál mellé, ugyanezt bármelyik másikra is rá kell költeni. A kipuff is rohad a legtöbb ilyen korú autón.

2017. febr. 17. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
ugye nem valami kókány tuning gépet vettél? Teljesen rendben van a dolog. Vezérlés, szűrők, folyadékok csesréje meg kell legyen, kerül amibe kerül, mondjuk jó kérdés mi volt rajta ennyi, nekem a TDI Golf IV-ben is olcsóbb. A kipufogó már más kérdés, elrohad, ez van, ezt nem látta a szerelőd mikor átnézte neked a kocsit? Egyébként kerülhet ennyibe, de néznék azért egy másik ajánlatot rá. Katalizátort rakasd vissza, mert műszakin nem fog átmenni nélküle
2017. febr. 17. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Ezek mind kopó dolgok.

Mennyi is volt új ára az astrának euroban és most az az euro mennyi HUF is?

Szerinted miért 380eFt? Mert már elhasználták nagy részét.


Ha tetszik és van pénz használd ha nem tetszik vagy nincs pénz add el.

ÚJ kocsi értékéből veszít sokat a régire meg eszméletlen sokat kell költeni!

2017. febr. 17. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 Tomcatters ***** válasza:
Haat Mivel szijas a vezerlese, az alap,h csereljuk bar mit is mond az elozo tulaj, szurok, olaj az is alap ,... Kipufogo ami nem lenne alap , nekem is van 2001 bol egy corollam ,gyari kipuffal lancos vezerlessel, egy gombostufejnyi rozsda nincs rajta sehol,pedig telen nyaron kint allt mindig :/ Ha most ezt eladnam ,teljesen koltsegmentes lenne az uj tulajnak, szurot olajat cserelne ,ha ert az autokhoz, bar nem kellene,mert rendben van az i,s 6 honapos benne az olaj es a szuro :D
2017. febr. 17. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
32%
A szerelőd irdatlan drágán dolgozik, keress másikat. Vele fogtál mellé, nem az autóval.
2017. febr. 17. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Nem nyúltál mellé.

Ezek a munkák kellenek, katalizátort tetess bele, mert kell a korrekt műszakihoz.

Ha rendbe rakják akkor örök darab.

2017. febr. 17. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Igen, mellényúltál, már csak a katalizátor miatt is. Enélkül nem fog átmenni a műszaki vizsgán és a 45000 Ft-ossal sem biztos, az ugyanis nagy valószínűséggel utángyártott ("univerzális") és nem a gyárinak megfelelő.

De most már mindegy, költsd rá amit rá kell ha hosszabb ideig tervezed megtartani.

2017. febr. 17. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 Beviz Elek ***** válasza:

#5

Pontosabban miért is? A kipufogó teljesen korrekt áron van, ha nem a legolcsóbb utángyátottat faragja fel a szerelő, ami nem méretpontos és 2 év múlva rohad is. Én azt raktam fel legelőször.... Később csináltattam egy kipufogóssal, nagyon jó lett (45ezer lett nekem is, jó volt a katalizátorom).


A vezérlés szerinted mennyi? Olaj, szűrők, szíj, feszítők, 1-2 tömítés. Honnan tudod hogy melyik tömítés? Honnan tudod hogy mit kellett szétbontani?


Nem azt mondom hogy tuti jó és olcsó szerelő, de miért fikázol valakit, amikor azt sem tudod hogy mit csinált?

2017. febr. 17. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 Mózes Adrián válasza:
0%
Mint írták sokan ezek mind alap dolgok kivéve a katalizátort. Én 1 éve első autónak egy 2002 es sportautót vettem márkát most nem jelölök meg. Igaz nekem mindig is ez volt az álomautóm nem akartam szar opel meg suzukit... Maximalista vagyok mindent cserélek ami kicsit is szarakodik kicseréltem már pl teljes futómű,2 lambda szonda,4 féktárcsa + betét gyárinál sokkal jobb ebc re,vezérlést,olajok,szűrők,termoház, kb ennyi most jön a külső..
2017. febr. 17. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Össz.: 53 484 Ft.


Legolcsóbb, de használható alkatrészekből vezérlés csere, olaj, szűrők.

Az 1-2tömítés mondjuk legyen +5-6e Ft.

20eFt munkadíj szerintem nem sok, ha valóban szakszerűen mindent elvégzett.

Az ár a www.kovacsauto.hu weboldalon van és a legeslegolcsóbb, de még használható termékek(gates, febi, stb.)

5l olaj, olajszűrő, levegőszürő, benyaszűrő, polenszűrő, 2szíj, feszítők, vizpumpa, szükséges tömítések(szimeringek,o gyűrűk) Ha kopott a vezérlésnél a szíjtárcsa az még + azt nemszámoltam bele, mert nemszokott megkopni opelokon ennyi idősen.

2017. febr. 17. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!