Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » F astra vagy suzuki swift-el...

F astra vagy suzuki swift-el van több baj?

Figyelt kérdés
2017. febr. 16. 06:49
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
59%
ilyen régi autóknál szerencse is kell, de szerintem f astra több gondot tud okozni
2017. febr. 16. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 BiTOPro97 ***** válasza:
39%
Ha nem rohad a Suzukival a városon kívüli védtelenség a nagy gond csak, F helyet meg már rég G Astrát kell venni, Issuzu dízellel. Egyetlen használt dízeles európai autó, pont a japán mérnökök keze alól kikerült motor miatt, amit így látatlanban is lehet ajánlani, a W204 alatt.
2017. febr. 16. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
79%

F astrával sok baj szokott lenni, szinte minden elromlik rajtuk, viszont: összehasonlíthatatlanul masszívabb a suzukinál, a motorja, váltója nagyon egyszerű, szinte örök darab.

Ha nem zavarnak az ilyen apró hibák, mint ablaktörlőmotor, tetőkárpit, ablaktekerő, üléshuzat kiszakadás, korrózió, akkor Astra mindenképp.

ÉS furcsa, de valamiért a Magyar gyártású Astrák nem rohadtak annyira. Nekem 3 is volt, egy darab rozsda nem volt rajta, pedig volt benne km rendesen. És lehetőleg a csapott hátú, a kombinak, meg a sedannak hajlamos rohadni a hátsó felfüggesztése(hossznyúlvány)

2017. febr. 16. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
javítok, a magyar gyártású astrán nem volt rozsda, ami nekem volt. A másik kettő elég pudvás volt.
2017. febr. 16. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Saját tapasztalatomat írom le.

Egy 2001 es classic astrát hajtok immáron több mint 5 éve. Még soha nem hagyott cserben, a kopó alkatrészeken kívül főfékmunkahengert kellett egyedül cserélnem. Rozsda egyedül a hátsó ajtón volt a díszléc alatt, valószínűleg már a képlékenyalakítás során belekerült a lemezbe egy rozsdagóc, de ez egyedi eset.

2017. febr. 16. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettő a gazdák gondosságán múlik.

Egy 8 szelepes motorú F-Astra a világból kimegy, ha nem eszi meg közben a rozsda.

Egy Suzuki szintén.

Ellenségük csak a rozsda, és az elhanyagoltság (ritka olajcsere vacak olajjal, "jóazúgyis" javítások)

2017. febr. 16. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Nekem caravan F astrával jár dolgozni az egyik kőművesbrigádom, mert a platós Ducatóba nem férnek be annyian. Rohad, lassan már mindenhol, az tény, de tankoláson kívül nincs semmi panasza sohasem. A vele egykorú swiftekből is feltűnően sok rohangál még útjainkon, szerintem az is hasonlóan agyonüthetetlen gépezet.
2017. febr. 16. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
59%

Nekem volt mindkettő (ill. suzuki még mindig megvan).

Az astrát gyűlöltem. Rozsdásodott mindenhol, fogyasztása 8-9l, emellett iszonyatosan lomha volt.

Most egy 21 éves swiftem van. Komolyabb mértékben sehol nem rozsdál még, a fogyasztása 5,5 körül van. Nem egy versenyautó, de sokkal közvetlenebbül reagál pl a gázadásokra is.

Hozzáteszem, a későbbi kiadásúak (G... és H... rendszámúak) sokkal jobban rohadnak.


Szóva, igazából az astrának sem volt nagy szervízigénye, de a fentiek miatt nem szerettem.

2017. febr. 16. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 BiTOPro97 ***** válasza:

Hát igen ez a kis pénzen befutó autók csoportja.


A G Astra metálfényezéssel, azért messze kevésbé rohad, mint akár a másik kettő bármilyen fényezéssel. Bár abból meg tényleg az Isuzo motoros a nyerő.

2017. febr. 16. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
40%
A csaladomban 3honapja volt egy F kombi astra, orultunk, hogy megtudtunk tole szabadulni! Ami csak tudott, elromlott rajta! Pedig keves km volt benne.
2017. febr. 16. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!