Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » SDI mindenáron? Vw polo?...

Icerocket kérdése:

SDI mindenáron? Vw polo? Takarékos, (szívódízel) megbízható autót szeretnék 300, max 400 ezer forintért napi kb 80 km ingázáshoz.

Figyelt kérdés
Az autószerelőm a vw sdi dízelét ajánlja, golfokban bevált, takarékos motor, de elég ritka. Viszont polokban valamivel elterjedtebb, mégis megoszlanak róla a vélemények a népítélet kommentekben. Sok dízel 3-as golfot árulnak viszonylag olcsón (azt hiszem örvénykamrás dízelek), amik nem sdi motorral szereltek. Azok vajon problémás motorok? Takarékosak?

2017. febr. 9. 09:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
45%
Ha csak ennyit tudsz autóra költeni, szerintem ne dízelt vegyél. Egy régi Swiftet ajánlok.
2017. febr. 9. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Az SDI-től nem kell félni. A golf problémásabb az elektronikái miatt mint a polo (nem motorral összefüggő elektronikára gondolok), a kül- és beltér anyaghasználata pedig egyforma minőségű. SDI-t találsz fabia-ban és octavia-ban is. Ez utóbbiakat jobban ajánlanám, csak sajnos drágábbak.

Elsősorban azért, mert tovább szerelték őket ezzel a motorral és újabbak. Másrészt a skoda nem török összeszerelés és ezáltal minőségibb mint a vw. Elnézést, nem akartam megsérteni az oly öntudatos vw társadalmat! Ez egyéni vélemény. Érdemes utánaolvasnod ezeknek. Egy a lényeg! Az SDI-ben nincs kettős tömegű és nincs turbó. Rázódik mint egy traktor, a hangja is olyan és a sinamikája is. De olcsó és megbízható igás lesz. :) Nyugodtan vedd meg. Ami még hátultő, hogy a környezetvédelmi besorolása igen alacsony.

2017. febr. 9. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Egyébként jól mondja az 1. válaszoló! Ha kis fenntartású autót akarsz, akkor egy régi swift nagyon jó választás lehet. Ne azon az 1-2 literen spórolj! Inkább a kúton állj mint a szerelőnél. :) Való igaz, hogy a vw-k műszaki fenntartása magasabb. Továbbá az sem ritka, hogy ezekbe az autókba 4-500e km van valósan. Ott már bizony mindennapos lesz a futómű komponenseinek cseréje is. Így könnyen bukhatod többszörösét annak, amit megspórolsz az üzemanyagon.
2017. febr. 9. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Jó dolog az sdi,csak az ilyen motorral szerelt autokban már benne van a föld-hold tavolsag alsohangon kétszer,meg már régen eljart felettük az idő minden féle téren....

Egyebkent meg ha ennyire szivodizel kell,meg ennyire sporolni akarsz az uzemanyagon ,akkor en a helyedben a vw helyett aa peugeot 106/citroen saxo 1.5D-t vennem!Attol igenytelenebb es kevesebbet fogyaszto dizel nincs!

2017. febr. 9. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Jó a válasz! :) De ott is fel kell készülni a nagy futásteljesítményből adódó problémákra.
2017. febr. 9. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
A nejem lassan 3 éve 2X ilyen távra jár.Egy K11 Micra 1,5D a szenvedő alany.A dieselségből adódó ráköltés eddig kimerült 2db izzítógyertyában.Nagypapás stílusban 4l alatt el lehet járni vele,de téli sok várossal sem megy 5,5l fölé.Olajat-szűrőket 10e-ként cserélek.
2017. febr. 9. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 kovijani válasza:
Jártunk horgászni egy szezont egy Golf 3 SDI-vel. Azért csak horgászni, mert szerintem nem közútra való. Állóháború volt vele minden előzés+ a zajkomfort,szerintem a rádiót felejtsd el.A menetdinamikája kb. a faros Skodákéval egyenértékű.Minden más pozítivum igaz,de nagyon nem kéne.
2017. febr. 9. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Én azt gondolom, hogy a PD SDI motor az, ami bajosabb, de szerintem azok jóval fiatalabbak, ennyiért csak a sima SDI van. ABban pedig a km-ek száma durva lehet...
2017. febr. 9. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Azért ragaszkodnék a volkswagen dízelhez, mert az autószerelőm nagyon be van rá rendezkedve. Van két saját vw-je, egy SDI, meg egy TDI, plusz tonnányi alkatrész, szakértelem. Igy egy idősebb, sokat futott autót is életben tudna tartani. 1-2 liter üzemanyag is számít, mert havonta 30-40 litert is meg tudok vele spórolni. Vezetési élmény másodlagos (F Astrán edződtem:-) Suzukit nem!! Egyest meg pláne nem :-) Tudom hogy megbízható, de ismerősök tapasztalatai alapján, kopott motorral már 7 liter körül fogyaszt. A Nissan Micrán elgondolkoztam. És a vw nem SDI szívódízelei milyenek?
2017. febr. 10. 08:36
 10/14 anonim ***** válasza:
Figyelj, ha ilyen jó szerelőd van (akit ugye nem akarnál látogani), akkor miért nem fogadod meg az ő tanácsát? Egyébként a VW nem SDI motorjai TDI-k. A sima D jelölésűt hidd el, hogy nem akarod.
2017. febr. 10. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!