Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ti hogyan kerülitek el a...

Ti hogyan kerülitek el a közúti ellenőrzést?

Figyelt kérdés

2017. febr. 9. 05:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy, vagy megállítanak, vagy nem, a rutinellenőrzések is hozzá tartoznak a járművel közlekedéshez.

Lehetőleg nem adok okot arra, hogy kirívó viselkedés miatt intsenek le, ha mégis megállítanak, akkor normálisan viselkedem, s akkor a rendőrök, ellenőrök is normálisak többnyire.

2017. febr. 9. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Busszal járok, sose állítottak még meg.
2017. febr. 9. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
93%
Sehogy, azért fizettem/fizetek be temérdek pénzeket, hogy ne kelljen félnem egy esetleges ellenőrzéstől.
2017. febr. 9. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
81%

Szürke kisegérként közlekedek, beleolvadva a forgalomba, minden szabályt betartva. Sosem megyek a sor elején, ha véletlenül előre kerülök (pl. pirosnál), akkor hagyom, hogy megelőzzenek. Városban mindig a belsősávban a többiek között, országúton beállok egy kamion, vagy busz mögé. IGO-t, vagy Vazze-t használok, ami jelzi a kritikus helyeket. Ha szemből villognak rögtön letérek. A lehető legmesszebbre próbálok elnézni, ha gyanús tömörülés van az út szélén, letérek. Nem használok kertek-alja útvonalakat, mert ezeket a zsaruk is ismerik. Nem használok élénksárga színű autót. Valamiért az ilyen színűvel mindig kiszedtek, még a sor közül is.

Ha végkép belefutok egy ellenőrzésbe, akkor teljesen természetesen viselkedem és érdeklődve figyelem, hogy mit csinálnak az út szélén. Ha nem nézel rájuk, egyből gyanús leszel.

De a legtutibb megoldás, hogy húzok egy lakókocsit. Azzal még sosem állítottak meg. Minden ellenőrzésnél csak továbbot intenek. Ha bent ül a család meg a kutya, akkor még jobb :)

2017. febr. 9. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy.

17 éve, bő 420.000km óta vezetek. Ez alatt két közúti ellenőrzésen állítottak meg.

Az egyik 3-4 éve volt, amikor az egész autópálya forgalmát kiterelték egy pihenőnél és egyenként mindenkit megszondáztattak, ellenőrizték a papírokat és részletesen körbevizslatták az autót.

A másidik tavaly októberben volt. A 76-os főúton sorban mindenkit ugyan így ellenőriztek, de itt csak a papírokat nézték. Ekkor céges autóval voltam.

Annyira tulajdonképpen nem zavar a a dolog, hogy mindenáron elkerüljem. 15-20 perces időveszteség azért nem a világ...

2017. febr. 9. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
80%

Sehogy, ha már ott vannak előtted, akkor nincs mit csinálj.

Vannak ismerőseim, akiknek régebben a forgalmi mellett alap dokumentum volt a Deák igazolvány is, ha valami gond volt az autóval, manapság már egyre rizikósabb az ilyesmi.

2017. febr. 10. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 BiTOPro97 ***** válasza:

Autóval sehogy, motorral, mivel adott köbcentist nem vezethettem volna. Ezért ahol tapasztalatból, és kenőpénzből tudtam, hol vannak, azon az úton nem olyan gyakran jártam. Viszont jobb, volt ha ismerős rendőr ellenérzőt, tudtam a tarifát.

Autóval kezdetben úgy voltam, hogy amíg össze nem állt addig autózáshelyet szereltem. Utána meg ledöbbentek, hogy nem volt mibe belekötni.

2017. febr. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!