Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 3-as BMW (E36) készült olyan...

3-as BMW (E36) készült olyan motorral ami Euro 2 feletti besorolású?

Figyelt kérdés
Tehát készült valaha olyan motorú, évjáratú E36, ami a szmogriadóban nem lett volna állásra kényszerítve ? 98-99-esek is Euro 2 besorolásúak ? Elsősorban a sorhatok érdekelnének. Mi a helyzet az E46-okkal ?

2017. febr. 7. 21:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Az EURO III norma 2000-től létezik, ezért az E36-ok legfeljebb EURO II normába tartoznak.

Az Euro IV 2005-től van, emiatt az E46-ok még csak az EURO III normának felelnek meg ami azt jelenti, hogy jövőre már ezek az autók és az E90 korai kiadásai is bajban lehetnek a szmogriadó idején, mert még több autót akarnak majd kitiltani legközelebb.


De vannak furcsaságok, mert vannak, akik azt állítják, hogy a forgalmijuk szerint az E36-uk már EURO III és olyanok is vannak, akiknek állítása szerint a E46-uknak a forgalmijában EURO IV van bejegyezve.


Vagy E36-ot érdemes venni és elfogadni, hogy ha szmogriadó van, akkor arra a rövid időre nem hajtasz be vele oda, ahonnan ki van tiltva, vagy ugyanennyi pénzért egy kisebb, de fiatalabb átlagos autót, ami 2005 után gyártott és már megfelel az EURO IV-nek.

[link]

2017. febr. 8. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ez eddig világos is, hogy amikor még nem volt Euro 3 akkor nyilván az akkora legjobbat kaphatták csak, ami Euro 2. De az a kérdés, hogy tudja-e az értékeket amiket tudni kell az Euro 3-hoz, mert ha igen, akkor ugye kaphat Euro 3 besorolást is... bár nem tudom mi a menete ennek, de úgy tudom lehetséges... szóval azt kéne tudni, hogy fizikailag a károsanyag kibocsájtása megfelel-e az Euro 3 normának (E36-nál) illetve Euro 4-nek (E46-nál). Igazából valószínűnek tartom, mert az opel 2002-től már olyan motort is szerelt az autóiba ami jelenleg Euro 4-el szaladgál.
2017. febr. 8. 12:02
 3/11 anonim ***** válasza:

Egy kis adalék:

[link]


[link]

[link]


E36 sor6 az M50, vagy M52. M52-k az újabbak és jellemzően euro2-esek. Viszont ezeket 2000-ig gyártották. Vélhetően az utána következő utód M54 volt már euro3-ra méretezve.


Tehát szerintem E36 euro3-mal nem készült/készülhetett.


Azért ne add fel, verdát kiviszed németbe, beleraksz egy mindegy milyen motort, akár elektromost is, levizsgáztatod és visszahozod. Láss csodát, lesz egy zöld rendszámos E36-od! :-)

Na persze a gatyád is rámegy és beleőszülsz, de talán nem lehetetlen. .....bár ha a pénz nem számít, még itthon is működhet.... de ezek már fantazmagóriák :-)

2017. febr. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Van olyan autó ami már egy évvel korábban teljesítette az Euro3-as normát mielőtt kiadták. Ezt is vedd figyelembe.
2017. febr. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Itt van egy lista:

[link]

2017. febr. 8. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A márka kereskedésekbe tudnak elvileg kiállítani igazolást, de ennek díja van (valószínűleg nem érig meg)
2017. febr. 8. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

#5!

Nézem a listát, ez mennyire megbízható?


Úgy látom az E46-tól már szépen ki van töltögetve, de pont az E36 igen foghíjas.

És ellenmondások is vannak benne:

316i EURÓ2 182 g/km 0.722 g/km 0.095 g/km

316i SE EURÓ3 183 g/km 0.722 g/km 0.095 g/km


Arról nem is beszélve hogy az euro3 CO kritérium 2,3, HC 0,2. Így mindkettő alatta van.


Nem vagyok szakértő, de nekem furcsa.

Persze ettől még lehet hiteles a lista.

2017. febr. 9. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Valószínűleg arról van szó amit már írtam is, hogy csak azért nem kapta meg az Euro 3-as minősítést több E36 motor is mert egyszerűen nem volt még lefektetve hogy mik a határértékek hozzá. Visszamenőlegesen meg nem foglalkozott vele a gyár, már csak azért sem mert nem gondolták még akkor hogy ez alapján lesznek majd egyszer kitiltva a városból.


Találtam közben egy ilyet:


[link]

2017. febr. 9. 16:12
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekunk 2005 os az e46-osunk ezert mar euro 5-ös. Ezert lehetseges:)
2017. febr. 9. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 BiTOPro97 ***** válasza:
Minden gyári (névleges) értékhez képest: +/- kettőt eltérés lehetséges simán. Ha minden a legjobb benne, és éppen már jól át is járta, akkor valóban lehetséges kettővel jobb eredmény, de ha minden bemocskolódott fáradt és ócska +2 és +3-nál még elmegy, de nem sokáig.
2017. febr. 13. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!