Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az lenne a kérdés, hogy AM...

Asddsaasddsaasddsa kérdése:

Az lenne a kérdés, hogy AM jogosítványhoz kell szülői aláirás?

Figyelt kérdés
14Éves vagyok.Már 7-8éves korom óta szerettem volna motorozni.Pár hónapja sikerünlt vennem egy motort(50cc),és bűkót.Anyukám végig azt mondogatta h. megengedi csak elöbb legyek túl a felvételin,mivel akkor már nem kell sokat tanulni.Elmult a felvételi tehát rákérdeztem,hogy mikor kezdhetném el.Azt mondta hogy ő nem fogja megengedni stb.. Tehát azt szeretném kérdezni ,hogy sülői aláirás nélkül is meg lehet oldani?(A válaszokat előre is köszönöm)(14/f)

2017. jan. 30. 15:30
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Még mielőtt valaki félreértelmezné, nem fogalmaztam pontosan (2-es): arra akartam kihegyezni a dolgot, hogy nem a szülői aláírás a legfontosabb akadály jelenleg a motorozáshoz, hanem az, hogy nincs 8 általános végzettsége és még nincs elvégzett képzettsége hozzá (tanfolyam, vizsga).
2017. jan. 31. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Tehát kell?
2017. jan. 31. 14:59
 13/19 anonim ***** válasza:
Tehát kell..:)
2017. jan. 31. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Fenébe... Sehogy nem lehet elintézni nélküle?
2017. jan. 31. 17:27
 15/19 anonim ***** válasza:
Kell hozzá és nincs lehetőség anélkül, mert 18 alatt ilyesmihez kell, mert nem vagy nagykorú, a felelősség az övéké, ők felelnek a tetteidért. A beiratkozáskor, a vizsgáknál (kresz, forgalmi és elsősegély) kell a beleegyezésük.
2017. jan. 31. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Értem. Azért köszünüm mindenkinek.
2017. jan. 31. 18:21
 17/19 Knapcsik Attila válasza:
41%
Semmilyen 8 ált. nem kell, 7.-es vagyok és az osztálytársam már vezetni jár és a vizsgát már letette, már csak az elsősegély kell és a vezetés. Úgyhogy semmi köze a 8 általánoshoz.
2018. máj. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
#2 az a 8 ált. az hülyeség. Utánanéztem, és egyik másik oldalon sem írták ezt feltételnek. Az aláírás meg iskolafüggő szerintem.
2019. máj. 22. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Hiába vitatkoztok, a 18 éven aluli fiatalkorú, jogilag korlátozottan cselekvőképes, ami azt jelenti, hogy semmilyen szerződést nem köthet önállóan.

Márpedig ahhoz, hogy beiratkozzon egy tanfolyamra, "szerződést" kell kötni.


Kérdező, mi lett időközben a motorozással?

2019. máj. 24. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!