Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az lenne a kérdés, hogy AM...

Asddsaasddsaasddsa kérdése:

Az lenne a kérdés, hogy AM jogosítványhoz kell szülői aláirás?

Figyelt kérdés
14Éves vagyok.Már 7-8éves korom óta szerettem volna motorozni.Pár hónapja sikerünlt vennem egy motort(50cc),és bűkót.Anyukám végig azt mondogatta h. megengedi csak elöbb legyek túl a felvételin,mivel akkor már nem kell sokat tanulni.Elmult a felvételi tehát rákérdeztem,hogy mikor kezdhetném el.Azt mondta hogy ő nem fogja megengedni stb.. Tehát azt szeretném kérdezni ,hogy sülői aláirás nélkül is meg lehet oldani?(A válaszokat előre is köszönöm)(14/f)

2017. jan. 30. 15:30
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Amig nem vagy hivatalosan nagykorú, a szülőnek jogában áll döntéseket hozni helyetted.

Megszerezheted a jogositványt, de azzal együtt is eltilthatnak a motorozástól.

Valamiért azt gondolom, oka van annak, hogy édesanyád megváltoztatta a véleményét

2017. jan. 30. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Nem szülői aláírás kell hozzá, hanem betöltött 14. év és még néhány feltétel - ha minden igaz, akkor Neked legalább az egyik még nincs meg: mármint az elvégzett 8 általános.


" A tanfolyamra való felvétel feltételei ("AM")


Tanfolyamra az vehető fel, aki


a 14. éves életkort betöltötte, vagy annál legfeljebb 6 hónappal fiatalabb;

írásbeli nyilatkozata alapján a 35/2000. (XI. 30.) BM rendeletben meghatározott közlekedésbiztonsági feltételeknek megfelel;

legalább nyolc általános iskolai végzettséggel rendelkezik.


A tanfolyam tantárgyai ("AM")


Alapismeretek : 16 óra

Közlekedési ismeretek

A járművezetés elmélete

A járművezetés gyakorlata : 10 óra

Alapoktatás : 4 óra

Főoktatás 6 óra

Összesen: 26 óra


Vizsgatárgyak ("AM")


Elmélet: közlekedési alapismeretek számítógépes vizsga.

Gyakorlat: járműkezelési gyakorlati vizsga, forgalmi gyakorlati vizsga.


Vizsgadíjak ("AM")


Közlekedési alapismeretek számítógépes vizsga 4.600,- Ft

Járműkezelési gyakorlati vizsga 3.600,- Ft

Forgalmi gyakorlati vizsga 3.600,- Ft

Összesen 11.800,- Ft "


Amúgy itt találod meg részletesen:

[link]


Magánvélemény: nem kell azzal a motorozással annyira kapkodni - elég fiatal vagy még hozzá. Fiatalon még nem nagyon körültekintő az ember , elkapja a sebesség iránt érzett hév, de nem az az ász, aki gyorsan tud menni, hanem az, aki az úton tud maradni és épségben hazaér! :-)


A motor az egyik legveszélyesebb közlekedési eszköz - sajnos elég sok ismerősöm halt meg motor balesetben :-(

Még olyan is, aki már régóta motorozik...

2017. jan. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
A válaszokat köszi.Tehát nem kell aláirnia a szülőnek csak meglegyen a 8ált,14év,? Csak nekem kell aláirni a szülőt meg sem kérdezik?
2017. jan. 30. 15:58
 4/19 A kérdező kommentje:
.
2017. jan. 30. 17:42
 5/19 anonim ***** válasza:
Fogadj szót anyádnak te gyerek!
2017. jan. 30. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Utolsó :*D
2017. jan. 30. 18:52
 7/19 anonim ***** válasza:
Amúgy kell szülői aláírás:)
2017. jan. 30. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
14évesen raktam az AM-et 16évesen az A1-et 17évesen a B-t , és mindháromnál kellett a szülői aláírás mivel nem töltöttem be még a 18-cat ;)
2017. jan. 30. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Kell aláírás. A szülő vállalja a felelősséget amíg nem vagy 18. Addig ezekhez kellenek, plusz valakinek ki kell fizetni azért.

A tanfolyam kezdésekor és az elsősegély vizsgához is kell a szülői aláírás!

2017. jan. 30. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Csak kíváncsiságból, mivel felmerült bennem: a kötelező megkötéséhez is kell szülői?

Én úgy emlékszem nem vittem 17 évesen.

2017. jan. 30. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!