Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az normális, hogy télen az...

Az normális, hogy télen az autóm majdnem a dupláját fogyasztja?

Figyelt kérdés
1.3-as 2002-es Suzuki Swiftem van. Nyáron 5 - 5,5 litert fogyasztott. Most télen feltűnt, hogy szinte állandóan tankolnom kell, lemértem a fogyasztását legutóbb, 9 litert evett. Ez normális? Szerintem nagyon sok..főleg, hogy a benzinárak is nőttek, így amit elmentem télen 5000 forintból, most több mint a dupláját kell tankolnom.
2017. jan. 27. 08:18
1 2
 1/14 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
Ha elmész 5-10km-re dolgozni vele, főleg városban, leparkolod 8 órára és hazamész, azaz nagyon rövid utakon használod, akkor abszolút reális még az ekkora fogyasztásnövekedés is. Ha hosszan melegíted, akkor pláne. Ha mész egyszerre 50-60km-eket, akkor valami probléma lesz.
2017. jan. 27. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Tomcatters ***** válasza:
Igen,foleg ilyen hidegekbe,ami mar evek ota nem volt ,megnol a fogyasztas jelentosen,foleg ha,,,, ahogy az elso valaszolo is irta, par km re jarsz, igy nincs ido bemelegedni a motornak es szinte csak hidegen uzemel , se a fogyasztasnak,se a motornak nem tesz jot sajnos
2017. jan. 27. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
a többi választ kiegészítve: az automata szivató okozza a többlet fogyasztást, a hideg miatt sokkal tovább működik mint nyáron. Rövid távok esetében előfordulhat, hogy le sem kapcsol
2017. jan. 27. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Ha rövid távokra jársz, be sem melegszik rendesen a motor, akkor abszolút normális.

Ha hosszú távokat mész, mint én (200km autópálya), nagy sebességgel, akkor is lesz egy 10-20% növekedés, mert a hideg levegő sűrűbb, nagyobb a közegellenállása, ami 130-nál nem elhanyagolható dolog.

2017. jan. 27. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
68%

Öreg 1.3-as Swifttel Te nyáron sem mész el 5 literrel,ez mese habbal.

Az inkább 6 vagy 7 körül áll meg nyári hajnalon is,hacsak nem pályán körözöl vele túlfújt gumikkal,70kmh-val..

Télen 9 lityó tök reális

2017. jan. 27. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Aha, 5 liter, mint régen a zsiguli. :-)
2017. jan. 27. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Hogyan méred a fogyasztást?
2017. jan. 27. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Koplárovics Béci ***** válasza:

"Hogyan méred a fogyasztást?"


Általában úgy szokás, hogy teletankolod az autót, mész x km-t, újra teletankolod. Az elfogyott üzemanyagmennyiséget elosztod a megtett km-rel, és kijön a fogyasztás (/km, amit ha megszorzol 100-zal akkor megvan a /100km). Van benne egy kevés bizonytalanság, de legfeljebb deciben mérhető (/100km), 5-600km távoknál.

2017. jan. 27. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Sokkal lassabban melegszik be a motor ilyenkor és hidegen többet fogyaszt.

Az én autómnak kb dupla annyi idő, út mire bemelegszik ilyen -9 fokban mint 15-20 fokban.

2017. jan. 27. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ha megváltozik a "felhasználói profil", akkor akár lehet reális, de önmagában az évszak változás nem kéne hogy ilyen durván megdobja a fogyasztást. + 10-30% növekményt lehet a hideg számlájára írni, de 80-100-at nem.
2017. jan. 27. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!