Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit jelent, hogy a szmogriadó...

Nagykatona kérdése:

Mit jelent, hogy a szmogriadó alatt nem lehet behajtani a városba?

Figyelt kérdés

Így szól a rendelet: Amíg nem javul a levegő, munkanapokon reggel 6 és este 22 óra között Budapestre tilos lesz behajtani olyan gépjárművel, melynek környezetvédelmi jelölő kódja 4, vagy annál kisebb (ill. ha nem tartalmaz ilyen jelölést).

Mi az, hogy tilos behajtani? Ha én már bent vagyok, akkor mehetek a 4-es vagy annál kisebb besorolású autómmal? Csak vidékről nem szabad behajtani a városba? Vagy senki nem közlekedhet ilyen besorolású autóval? De akkor miért nem azt mondják, miért behajtást?



2017. jan. 23. 09:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nem azt írja a jogszabály, hogy tilos behajtani, hanem hogy tilos közlekedni...
2017. jan. 23. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ezen felesleges rugózni. Tilos közlekedni, ergo a városhatáron belülre tilos behajtani annak, aki a városon kívülről tart erre felé. Akik meg itt laknak, annak pihenő, vagy busz.
2017. jan. 23. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Gondolom a látványosan régi típusú verdákat nézik csak, ha bemennék a 30 éves Opelommal, fix, hogy kiszúrják.

De van egy másik autó, 2000-es évjárat, csinálták 36 féle motorral, azt gondolom csak nem szedik ki.

Pedig 4-es besorolású az is.

2017. jan. 23. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

"2017. január 23-án, hétfő reggel 6 órától Budapest közigazgatási területén tilos azzal a gépjárművel közlekedni, amelynek forgalmi engedélyében a környezetvédelmi osztályt jelölő kód: 0; 1; 2; 3; 4, vagy amelyek forgalmi engedélye nem tartalmaz környezetvédelmi osztályt jelölő kódot."


[link]

2017. jan. 23. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
73%

ez a szmog riadó ilyettén megoldása elég "magyaros"


Azzal hogy kibacunk 2-300 ezer autóssal míga többiek pöföghetnek, abszolút nem oldja meg a szmog helyzetet.


Mindenki tudja hogy a téli szmog akkor alakul ki ha tartósan szélcsendes párás idő van.

Vagyis attól hogy az autósok 30% ával kibacunk a szmogot tekintve semmit nem ér.

szél az ami ezt meg fogja oldani...

Szerintem itt még az emberi jogok megsértése is lehet hogy megvalósúl(bár jogász nem vagyok:-))

Van egy autód ami után fizetetd az adókat, de nem használhatod az autódat mert egy szakmaiatlen döntésel kibacnak veled.

Ilyenkor az az napra esedékes gépjármű adót és kötelező biztosítási pénzt illene vissza fizetni...

Mert hát ha nem engedik használni az autódat akkor miért szedik be a pénzt?

2017. jan. 23. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Ahol én olvastam ott behajtani volt írva. Akár felesleges rugózni, akár nem.
2017. jan. 23. 10:08
 7/14 anonim ***** válasza:
68%

"Ahol én olvastam"


Akkor rossz helyen informálódtál.


"Mert hát ha nem engedik használni az autódat akkor miért szedik be a pénzt?"

Engedik használni, csak 2 városban nem. Elég nehézkes lenne a bizonyítás, hogy te pont Pesten , pont aznap akartad használni a kocsidat. VAgy minden Pestinek járjon vissza?

Akkor az velem még ugyanúgy kibacás, mert agglomerációból járok be, és ma nem tudtam saját kocsival bejutni. Sok Pesti meg nem is használja a kocsiját minden nap.

SZóval ez sehogy sem igazságos.

Talán akkor lenne, ha kizárólag a 100%-os elektromosak mehetnének csak.

Abból viszont megint csak káosz lenne, mert a BKV nem bírná a forgalmat, így a dolgozók fele szabadnapot venne ki...

2017. jan. 23. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
50%

"Engedik használni, csak 2 városban nem. Elég nehézkes lenne a bizonyítás, hogy te pont Pesten , pont aznap akartad használni a kocsidat. VAgy minden Pestinek járjon vissza?"


Háát mivel az autóm Pesten a lakásom előtt parkol, mivel itt lakom így nem nagy dolog bízonyítani hogy Pesten szeretnék autózni:-D

2017. jan. 23. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

"mivel itt lakom így nem nagy dolog bízonyítani hogy Pesten szeretnék autózni:-D"


Elég sok Pestinek van kocsija, aki nem is használja. Tehát ez nem "bizonyíték".

Szóval ezért írtam, hogy nem túl igazságos, ha te pl aznap nem is használnád, de visszakapod az árát az aznapi költségnek, csak mert Pesten van "bejegyezve", én meg aki ténylegesen minden nap azzal járok dolgozni, nem kérhetem, mert az agglomerációban lakom...


Érted már???

Tudom, hogy a Pestiek nagy része nem kocsival közlekedik napi szinten a városban. De te mégis válogatás nélkül MINDEN pestinek visszaadnád a pénzt...

2017. jan. 23. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

ja az én kocsim nem csak bejegyezve van Pesten hanem itt is van, és használnám is


"érted már?"

:)

2017. jan. 23. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!