Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Azt mondják az automata váltó...

Azt mondják az automata váltó nem jó, tönkremegy megy stb, miért?

Figyelt kérdés

Manuális váltó "fanatikusok" folyton leszólják, de miért?

Én imádom, nagyon gyorsan vált, kényelmes vele közlekedni, főleg városban, ha hátsó kerekes driftelni is ugyanúgy lehet "sport üzemmódban", mint manuálissal.

Nem értem miért szólják le, ennyi erővel automatások is leszólhatják őket, hogy neked ilyen szaros váltód van vagy akármi.



2017. jan. 14. 17:30
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert amire három forinttal többet kell költeni, az sz"r. Itthon az a jó autó, amit megveszel és 0 forintból üzemeltethető, akkor is, ha pár százezer kilométer után egy hulladék lesz az autó. Én megértem azt is, ha valaki a korosodó autójára nem szívesen költ, de könyörgöm, akkor minek vesz egy MKII Swiftnél jobb autót, ha egyébként műszakilag és komfortban még azt is alulmúlja a végeredmény?
2017. jan. 14. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
#10 Jó az automatához 2-3-400e alatt hozzá se szólnak, ha javításra esik a sor.
2017. jan. 14. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
69%

És amelyik manuálnál nincs külön cikkszáma a szinkrongyürünek és házilag kell gyártani?

Meg mikor manuálokhoz 100-200-300eFt a ketőstömegű?


Persze minden szaaar amire költnei kell, vegyetek zsigulit, ja nem az már nincs akkor egy suzuki swift1 -t hátha még 5évig elkocsikáztok vele aztán betolljátok a bontóba :D

2017. jan. 14. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Pont, hogy az agyonszeretett Swifteknek is van váltógondja és az is 70-80 ezer megcsináltatni. :D
2017. jan. 14. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
73%
Akkor megy igazán tönkre ha elvan hanyagolva a váltóolaj csere. Az automataváltónál ezt jobban illik figyelembe venni, mint a manuálisnál. Nekünk van automata váltós autónk, inkább a barátnőm használja, de kisebb utakra én is elviszem ha nem akarok plusz 5 percet rászánni arra hogy sajátommal kiálljak a garázsból ami nálunk sajnos picit macerás. Nekem nincs bajom az automatával sem. Persze nekem manuálisról nehéz átszokni, mert manuálist gyakran használok, de meglehet szokni. Én nekem automata nem kell, de ha néha azt kell használni, akkor használom azt.
2017. jan. 14. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
31%
Nekem mikor lerohadt a kéziváltós verdám szerencsére a ház előtt akkor 25ért vettem másikat amit 15ért raktak bele. Nos ez automatánál hogy csinálod meg? Igen én is abba a 104.sz. italbolti közönségbe tartozom akik NEM azért tartják az autót hogy tutujgassák meg simogassák hanem benzin bele míg le nem térdel. Ja elfelejtettem mondani hogy 6év alatt 250000km tettem bele motorolajon kívül semmi,úgy hogy tuti vissza volt tekerve az óra kb 500000 lehetett benne mikor megadta magát. Van aki az autóra keres, van akinek az autó keres. Automatát soha nem vennék,de ha neked az tetszik hát hajrá.
2017. jan. 15. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Na pont a magadfajtának nem való automata, kerüld is el messze.

Hozzád hasonló gondolkozásúak szülik azt a rengeteg hitvány lehajtott autót, amit a csóró ember kénytelen megvenni és még szív is vele utána, az előző tulaj trehányságából.


Nekem se kell babusgatnom, mikor szervizben van, automatikusan mondom cseréljék az olajat abban is. Aztán érdekes, de ennyi és nem fog tönkremenni.

2017. jan. 15. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

"Van aki az autóra keres, van akinek az autó keres"

A legtöbb munkagépben ahol folyamatos a vonóerő és a precíz váltás csak és kizárólag automatákat alkalmaznak.

Aki dolgozott már nagy mezőgazdasági géppel az tudja, hogy milyen áldás az automata és nem csak a kényelem miatt.

2017. jan. 15. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!