Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Bele fagyott a fagyálló. Mi a...

Bele fagyott a fagyálló. Mi a teendő?

Figyelt kérdés

Audi 80 b4 1z

Az autó szerelőnél volt pár dolog meg lett rajta csináltatva. (több mint 100 ezer Ft)

Fel öntötték az autót fagyállóval. (azt is ki kellett fizetnem) El utaztam másik városba, itt -20 fok volt. (állítólag -35 fokos van benne) A kiegyenlítő tartály kupakját le vettem, és nem bírtam bele dugni az ujjam. Telibe meg fagyott. Itt se ismerős, se fűtött garázs.

Azon gondolkoztam, hogy ha ez a fagyálló rossz arányba lett bele öntve. (kb -15 fokig ha jó....) Akkor ha -6 fok lesz akkor az már meg olvad? Vagy ha már egyszer megfagyott, akkor az csak plusz fokba enged ki?

Így lehet valami baja a ha tovább marad így? Két éjszakát így volt már. Vagy ha baja van akkor az már úgy is van, és teljesen mind1 ha tovább marad?


2017. jan. 8. 21:09
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
0%
akkor nyalogassátok a befagyott fagyállópéniszt amiért lepontoztatok
2017. jan. 8. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
0%
Ha kienged a jobb időben, akkor először nézd meg, hogy csöpög-e valahol a fagyálló. Beindítás után meg azt, hogy csökken-e a szint.
2017. jan. 8. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Cserélték a hűtővizet vagy csak pótolták a hiányzó mennyiséget?

Ha az első eset áll fenn akkor már felhívtam volna a szerelőt, hogy garanciába nagyon gyorsan oldja meg a helyzetet. Szóval, ha te messze lennél tőle akkor menjen oda hozzád trélerrel...

Utóbbi eset viszont már más téma, így könnyen lerázza magárol a felelősséget. Kb annyival, mivel a viz fogy belőle te vitted oda hozzá feltölteni, hanem egyszerűen csak vizet tettél bele nyáron. Pedig +40 °C-ba is a fagyállót kell locsolni a kiegyenlítő tartályba!

(4 évente nem árt hűtőfolyadékot cserélni! Ha maszekhez vitted és nem kéred ezt nem fogják megcsinálni, ahogy a fékolajat sem cserélik 2 évente.)

2017. jan. 8. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

javítás:

"...Kb annyival, mivel a viz fogy belőle te NEM vitted oda hozzá feltölteni,..."

2017. jan. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Ne próbáld meg beindítani, mert ledarálhatja a vízpumpa keverőlapátjait, vagy akár a vezérlés is átugorhat!
2017. jan. 8. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy nem lehet bizonyítani, hogy nem lett a szerelés óta (valami újabb hiba miatt, mondjuk) lecserélve a hűtővíz. Így csak szerencse kérdése, hogy a szerelő elismeri-e a reklamációt.
2017. jan. 9. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!