Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Bele fagyott a fagyálló. Mi a...

Bele fagyott a fagyálló. Mi a teendő?

Figyelt kérdés

Audi 80 b4 1z

Az autó szerelőnél volt pár dolog meg lett rajta csináltatva. (több mint 100 ezer Ft)

Fel öntötték az autót fagyállóval. (azt is ki kellett fizetnem) El utaztam másik városba, itt -20 fok volt. (állítólag -35 fokos van benne) A kiegyenlítő tartály kupakját le vettem, és nem bírtam bele dugni az ujjam. Telibe meg fagyott. Itt se ismerős, se fűtött garázs.

Azon gondolkoztam, hogy ha ez a fagyálló rossz arányba lett bele öntve. (kb -15 fokig ha jó....) Akkor ha -6 fok lesz akkor az már meg olvad? Vagy ha már egyszer megfagyott, akkor az csak plusz fokba enged ki?

Így lehet valami baja a ha tovább marad így? Két éjszakát így volt már. Vagy ha baja van akkor az már úgy is van, és teljesen mind1 ha tovább marad?


2017. jan. 8. 21:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
0%

Plusz kell hozzá. Nézz ki az udvarra. Leesett a hó. - 6 fokban és -16 fokban is ugyanúgy megmarad.


0 fok fölé kell emelni, aztán vissza a szerelőhöz és reklamálni hogy jól kicsesztek veled. Nincs valami fűtött garázs ahova be tudod rakni?

2017. jan. 8. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
47%

ha belefagy a hűtővíz, akkor szétrepeszti a motorblokkot mivel a víz térfogata megnő ha megfagy.

Ha tényleg belefagyott akkor lehet kuka az autó.

Ha tényleg szerelő töltötte fel és nem csak kamu kérdés akkor hívd fel a szerelőt és hívd oda ahol vagy és mutasd meg neki mi a helyzet.


De én a kamu kérdés teóriára fogadok:)

2017. jan. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Reklamálj a szerelőnél, mert lehet hogy a motor kuka, itt vannak ötletek:

http://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__egyeb-kerdesek..

2017. jan. 8. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
82%

Ha a motorba fagyott bele az anyag, akkor elrepedhetett, vagy kilökhetett egy fagydugót. Ha járt a motor és nem forrt fel a víz, volt fűtés, akkor kicsi az esély a hibára.

Előfordulhat, hogy csak sima vízzel töltöttek utána, nem keveredett el és csak a kiegyenlítő tartályban fagyott meg a víz.

2017. jan. 8. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Igen erről én is hallottam, de van benne fagydugó ha minden igaz. Olyat is olvastam hogy valakinek 4x fagyott bele, és semmi baja azóta se. Igen de ha hó az víz. A fagyálló, meg elméletileg egy bizonyos fokig nem fagyhatna meg, csak hát ezzel jól be lettem szopatva.


Kedves második köszönöm hogy hazugnak nevezel. A véleményedet nem kértem. Vettem én is fagyállót, amit nem öntöttem bele(mert nem fér), csak ha véletlen kellene legyen. -70 fokos. 1-1-be be keverve, a kocsiba van rakva. A papírja alapján, az így -20 fokos. Mellette van egy üveg csapvíz. A csapvíz meg van fagyva, amit én vettem fagyálló az nincs.

2017. jan. 8. 21:20
 6/16 A kérdező kommentje:
Mióta fel öntötték, kb 150 km-t mentem vele, szóval ha nem bekeverve öntötték bele, ennyi idő alatt össze keveredhetett rendesen.
2017. jan. 8. 21:22
 7/16 anonim ***** válasza:

Nem kell plusz, hogy kiolvadjon, elég ha pár fokkal a hűtőközeg fagypontja fölé emelkedik a hőmérséklet.

A havas példa nem jó, hiszen a víz fagypontja 0 fok.

2017. jan. 8. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Szerdára elméletileg enyhülést mondanak -6 fok. Akkor Már engedhet annyit?

Még az a kérdésem, hogy így be indíthatom-e? Mert ha ki enged valamennyire, és be indul, akkor inkább haza viszem?

Vagy így megfagyva is be lehet? Sok helyen olvastam, hogy inkább ne.

2017. jan. 8. 21:27
 9/16 anonim ***** válasza:
kamuuuu
2017. jan. 8. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Hát köszönöm :)

Igazából azért tartok kicsit a szerelőtől, mert kaptam egy listát, hogy mit csináltak meg rajta, egy szerelő ismerősömnek meg mutattam, csak ő 300km-re lakik. Mondta hogy náluk ez fele ennyi lett volna munka díjjal együtt.

Viszont ha baja lesz, tuti hogy ott fogok állni a szerelőnél hidd el.

2017. jan. 8. 21:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!