Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Régi autóba utángyártott turbó-t?

Régi autóba utángyártott turbó-t?

Figyelt kérdés
Szóval van egy 1.2 és 2000es évjáratú Peugeot 206 és hát szeretnék bele egy turbót úgy mint a 306 xr ben (a fateromé) de nem találok sehol használttan és aztsem tudom hogy hogy mit kell nézni hogy találjon mert gyári nem tudnék szerezni mert a 206 osban nem volt turbós verzio

2017. jan. 4. 20:16
 1/8 Donald J. Trump ***** válasza:
Vegyél vagy cseréld el egy HDi motorosra, abban van turbó. Ez a legegyszerűbb megoldás te és a környezeted testi-lelki éppségének szempontjából is.
2017. jan. 4. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
21%

Ez nem úgy működik, hogy a motorra rácsavarozod a turbót.

Ez nem a need for speed.

2017. jan. 4. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

De, volt a 206-osban turbós verzió, benzin-és dízel változatban egyaránt.

A mostani kocsid árából kaphatsz is egy 206GTi-t vagy egy RC-t, mert neked igazi ritkaság van a kezeid között.

Én eddig csak 1.1-es és 1.4-es 206-osokkal találkoztam, szóval a Te 1.2-es változatod biztos milliókat érhet. :-)

2017. jan. 5. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ugyan még csak csutortok van de ezzel a kerdessel mar most tied a hét tunerjóska kérdése díj!
2017. jan. 5. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 KovácsZoltánZoltán válasza:
206-os volt turbós, de csak dízel és csak 1.4, 1.6 és 2.0 viszont 2000 körül még csak a 2.0-s dízel volt, a te 1.2-esedbe ne akarj turbót, max a csomagtérbe!
2017. jan. 5. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

- Turbót nem fogsz ráhegeszteni, "turbósítást" max. teljes motorcserével tudsz végrehajtani.

- Nem típusazonos motorral a büdös életben nem fogod levizsgáztatni. Bár, ha már sikerült egy 1.2-es motort beleraknod, akkor lehet, ez sem lesz akadály neked.

- Ha sikerül is a "terved", biztos hogy nem fogja megérni, a ráköltött összegből vehetnél egy jobb kocsit.

2017. jan. 5. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Lehet turbósítani azt a motort is, csak nem éri meg. Ha gyárilag nincs belőle turbós (az 1.2-esből), akkor le merném fogadni, hogy az alkatrészeket nem úgy gyártották le benne, hogy a feltöltő által hozott plusz erőhatásoknak is ellenálljanak. Ha ez tényleg így van, akkor a turbón kívül több százezres költségekre lehet számítani, ha minden összejön elsőre.

Inkább kell venni egy olyan blokkot, vagy ami még jobb lehet, egy olyan autót ami gyárilag turbófeltöltős.

2017. jan. 7. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Értem kőszi
2017. jan. 7. 10:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!