Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A motoron való váltás is úgy...

A motoron való váltás is úgy van, mint a kocsin? -> (:

Figyelt kérdés

ültem már motoron(váltóson is), csak hát nem én váltottam, hanem a mögöttem ülő :) még nincs motorom, viszont ha lesz, akkor váltós.

...kidobott egy ilyen kérdést, amit meg akartam tudni, azt megtudtam :) viszont olyan kérdésem lenne még, hogy ez is úgy működik, mint a kocsinál? tehát arra gondolok, hogy elinduláskor amikor még lassú a motor, akkor kell váltani,(egyesbe? nyilván igen :) )de gondolom nem álló helyzetben ugye? aztán gyorsitáskor mondjuk kettes és akkor ha egy ideig ugyanabban a sebességben megyek, akkor nem kell már váltani nem? csak megint lassitáskor eggyel lejjeb(pl.kettesről egyesre.ugye? :)

és hány "váltófokozat" van a motorokon? ha mondjuk 60-al mennék egy bizonyos ideig lassitás nélkül, akkor nem kell váltanom nem?

ne nézzetek hülyének, nem vagyok profi az ilyenben, de érdekel :) és jólenne tudni


2010. máj. 3. 20:15
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Hát én megtanítalak!Meglöklek :)), aztán ha gurulsz, váltogass felfelé!Nyél gáz, egyes,nyélgáz kettes,nyélgáz hármas,nyélgáz négyes,nyélgáz ötös, nyél hat és ha ezt túléled, folytatjuk a tanfolyást!
2010. máj. 4. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
16:02!de ha meglököd, akkor minek 1-es? Amugy nem uolyan a váltás mint kocsinál, ugyanis motoron óvatosan, de elhanyagolható a kuplung...Amugy pl Pannoniákon is fel 1, fel 2...
2010. máj. 4. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

a kuplung egyébként hol van? :$ kéznél? :) ott kell behúzni egy kart? eddig azt hittem, hogy szintén lábnál :)

tehát akkor egyik kezemmel kuplung nyomás, másik gáz, a lábam meg váltás? biztosan könnyű ez igy? :D

2010. máj. 4. 21:00
 14/20 anonim ***** válasza:
valahogy úgy.. nem olyan bonyolult, csak bele kell szokni, onnantól már jön magától :D
2010. máj. 4. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
uh :D na akkor gyakorlom majd :)
2010. máj. 4. 22:49
 16/20 anonim ***** válasza:
Balkezednél van a kuplung...jobb kezeddel húzod a gázt és az eslő féket bal lábaddal váltassz jobbal meg fékezel... na :D
2010. máj. 5. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

"jobbal meg fékezel" gondolom itt nem a lábra gondoltál nem? :D sokkal jobb lenne, ha jobb lábnál lenne a váltó, "jobb lábas" vagyok :D :P

és nem elégy úgy fékezni, hogy simán csak visszaengedek a gázból? mármint ott ahol "húzkodom" a gázt a tenyeremmel és akkor alapban visszaengedek belőle :) én igy szoktam fékezni :D

2010. máj. 5. 15:24
 18/20 anonim ***** válasza:
nem mert úgy nem tudsz megállni.a fék a jobb lábadnál van, jobb kéz gáz és első fék, bal kéz kuplung, bal láb váltó.
2010. máj. 5. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Bal láb: Váltó

Jobb láb: hátsó fék

Bal kéz: kuplung kar

Jobb kéz: gáz + első fék kar

2010. máj. 5. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
rendben köszönöm, már fújom :D
2010. máj. 6. 18:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!